skip to main content

Film na dnešní večer: monzunová svatba, sexuální kletba i newyorské love story

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřepínáte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Další trojici filmů pro vás připravila redaktorka Anna Nosková.

Monsoon Wedding

Reklama

(Amazon Prime, 114 minut, 2001)

Film, na který se dívám pokaždé, když mám pocit, že jsou české ulice příliš šedé, stejně jako ti, kdo po nich chodí. Navíc má tenhle snímek od režisérky Miry Nair energický soundtrack, který můžete poslouchat, když jdete ráno běhat.

Monsoon Wedding není sáhodlouhým hollywoodským eposem, ale svižně osciluje mezi rodinnou komedií a dramatem. Příběh Aditi, která chce sice žít jako moderní žena, ale když jí nevyjde vztah s ženatým televizním producentem, svolí k domluvenému sňatku, posbíral Zlatého lva na festivalu v Benátkách i nominaci na Zlatý glóbus.

Proč vás tento film zahřeje na duši stejně jako dávka povedeného indického kari s máslovou rýží v žaludku? Uvidíte tu opravdu dojemné momenty mezi rodiči a jejich dospělými dětmi.

Neutečeš

Reklama

(Aerovod, 100 minut, 2014)

Představte si, že existuje strašidelná kletba, která se předává mezi teenagery prostřednictvím sexu. Jakmile s dotyčným infikovaným zažijete milostné hrátky, přepadnou vás démoni, kteří se vás pustí až ve chvíli, kdy se vyspíte s někým dalším, na koho tyto přízraky přesedlají. Pokud ale tento člověk zemře, démoni se vrátí zpět k vám.

Všudypřítomný strach hororu režiséra Davida Roberta Mitchella ztělesňují i  scenerie neutěšeného předměstí Detroitu. Snímek měl premiéru v rámci festivalu v Cannes v roce 2014 a kritici nadšeně hodnotili jak soundtrack hudebníka Disasterpeace, tak i symboliku filmu – oni démoni můžou představovat virus HIV, či mají vysloveně psychoanalytický význam, že sexem se vydáváme všanc nebezpečí a smrti.

Modern Love

(Amazon Prime, 8 dílů, 2019)

Když chcete vidět love story, ale nesnášíte klišé, když se potřebujete dojmout, ale nebaví vás prvoplánové scénáře, nebo když se vám jen stýská po New Yorku. Modern Love je řešením pro všechny výše uvedené problémy.

Seriál, kde se to jen hemží hvězdami, jako je Anne Hathaway, Andy Garcia nebo Tina Fey, se může pochlubit umně napsanými zápletkami, komorními, ale přesto silnými hereckými výkony a ničím nenahraditelnou newyorskou atmosférou, která přeskočí přes monitor až k vám do obýváku.

Příjemné je, že jelikož jednotlivé díly byly napsány na motivy stejnojmenných sloupků, které každý týden vycházely v The New York Times, nejsou vzájemně provázané. Když vás tak některý příběh nebude bavit, bez výčitek přeskočíte k dalšímu dílu.

Reklama
Reklama