skip to main content

Film na dnešní večer: mrazivý Island, dokonalá lež i nejkontroverznější rozhodnutí v moderní historii

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřepínáte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Dokonalá lež

Reklama

2019, HBO GO, 105 minut

Thriller režiséra Billa Condona je příběhem dvou šarmantních seniorů v hvězdném obsazení: profesionálního podvodníka Roye (fantastický Ian McKellen), který si čerstvě ovdovělou bohatou Betty (Helen Mirren) vyhlédne jako další oběť. Roy pravidelně z bohatých opuštěných starších dam láká penze – a pak zmizí za dalšími podezřelými kšefty. Zatím mu to procházelo. Tentokrát se ale něco zvrtne. Co když je Helen někým jiným, než zdánlivě bezbrannou a zcela opuštěnou penzistkou? A co když tentokrát půjde o život? Temné, napínavé a skvělé. 

Daleko od Reykjavíku

2019, HBO Go, 88 minut

Reklama

Pokud máte rádi místy až mystickou krajinu mrazivého Islandu, a taky trochu toho napětí, tohle bude tip pro vás. Film Daleko od Reykjavíku se odehrává v malé zemědělské komunitě daleko od hlavního města, kde Inga, majitelka malé usedlosti, téměř všemi prostředky a s neobyčejnou vynalézavostí bojuje proti zkorumpovanému farmářskému družstvu. Boj obra a trpaslíka, jednotlivce a dominantní společnosti, má až biblické rozměry. Chybí tu sice David, s Goliášem však bojuje odhodlaná a neskutečně mazaná šedá myška, od níž nikdo nic nečeká. A to je ta zásadní chyba. Má totiž dokonalý plán.

Brexit

2019, HBO Go, 93 minut

Skvostný film na pomezí dramatu a dokudramatu režiséra Tobyho Haynese s Benediktem Cumberbatchem v hlavní roli jste už možná viděli, není ale od věci si ho připomenout. Pár let po událostech, které vykresluje, působí totiž tenhle film ještě mrazivěji než v době své premiéry. Fascinující příběh politické kampaně, která se zvrtla a jejíž výsledek šokoval i zúčastněné, je dechberoucí sondou do zákulisí kampaně referenda o brexitu – a zvrhl se do masové manipulace davem.

Film sleduje kampaň z pohledu stratégů obou znepřátelených táborů. Praktikují se tu ne zrovna košer postupy, zneužívají se osobní data, do popředí se dostávají fake news a cílená reklama na sociálních sítích – a výsledkem je snad nejméně očekávané a nejkontroverznější rozhodnutí v moderní historii. A kdo se z historie nepoučí, je odsouzen chyby opakovat…

Reklama
Reklama