skip to main content

Film na dnešní večer: Mrchy, cynici a rock’n’roll

3 minuty čtení

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřeklikáváte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Inspiraci na dnešní večer si pro vás připravila redaktorka Jana Mertová.

Reklama

Jako v bavlnce

(Netflix, 118 min, 2021)

Když se před pár dny rozdávaly Zlaté glóby, zabodovala i Rosamunde Pikeová. Herečka, která aktuálně žije kvůli natáčení v Praze, si odnesla cenu za svůj herecký výkon ve filmu Jako v bavlnce. Zahrála si tam tak dokonalou mrchu, že vás z toho bude mrazit.

Její postava Marla Grayson se jako zákonná zástupkyně oficiálně stará o seniory, ve skutečnosti je ale podvádí a obírá o peníze. Všechno se ale změní, když se její „klientkou“ stane postarší dáma, ze které se vyklube matka mafiánského bosse. V tu chvíli se rozjíždí zábavná a cynická hra o to, kdo je větší svině.

Vinyl

Reklama

(HBO GO, deset dílů, 2016)

Sex, drogy a rock’n’roll uprostřed sedmdesátek v New Yorku. Děj se točí kolem šéfa hudebního vydavatelství Richieho Finestry, který se horko těžko snaží udržet svůj byznys při životě. A zabředává přitom hlouběji a hlouběji do bažiny, kde už nejde o život jen jeho firmě.

Hlavní roli ale hraje muzika. Příběhy skutečných kapel se mísí s fiktivními a dokreslují dobu, kdy klubová scéna založená do té doby hlavně na jazzu a rocku zažívá nástup punku, disca a hip-hopu. Zárukou autenticity je i to, že jedním z autorů seriálu je Mick Jagger. Shrnuto podtrženo – tohle je hudební lahůdka s naprosto božím soundtrackem.

Po životě

(Netflix, dvě série, dvanáct dílů, 2019-2020)

Komik Ricky Gervais se se sobě vlastním suchým humorem vrhá do nových vod. V minisérii o ovdovělém novináři, který se vyrovnává se ztrátou své ženy, ukazuje i svou sentimentální tvář. Hlavní zbraní v boji se smutkem ale zůstává jeho příznačný cynismus. Jak říká jeho postava Tony: Pomáhá mi to nezabít sebe ani ostatní.

A adeptů, které by nejradši sprovodil ze světa i samotný divák, je v téhle karikatuře maloměsta opravdu požehnaně. Ricky Gervais se přitom ujal nejen role hlavního protagonisty, ale také režiséra a scenáristy. A úspěšně stvořil dílo, které vás současně rozesměje i dojme.

Reklama
Reklama