skip to main content

Film na dnešní večer: poezie v Paříži, pohřeb v Číně nebo láska v Severní Koreji

2 minuty čtení

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřepínáte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Další trojici filmů si pro vás připravila redaktorka Taťána Lysková.

Reklama

Malá lež
(Aerovod, 100 minut, 2019)

Něžná komedie o bytí a umírání. Vychází z přesvědčení čínské kultury, že lidský život nepatří jednotlivci, ale společnosti. Rodina se proto rozhodne zatajit babičce pravdu o tom, že umírá. Se zatajeným dechem tak sledujete hlavní postavu, vnučku Billi, která se z Ameriky vrátí do rodné Číny na poslední oslavu své milované a nic netušící babičky, přestrojenou za svatbu příbuzného.

Curiosa
(HBO GO, 107 minut, 2019)

Reklama

Film, ve kterém je všechno, co byste čekali od pražského alternativního biografu: dekadentní Paříž, elektrická hudba ve scénách z 19. století a spousta (opravdu spousta) nahých scén. K filmu si otevřete červené víno, po filmu třeba sbírku básní Pierra Louÿse, podle jehož skutečného životního příběhu je film natočený.

Crash Landing On You
(Netflix, 16 epizod, 70–112 minut, 2019)

Srdcovka, která si i na ČSFD vysloužila 88 procent. Seriál o bohaté jihokorejské dědičce, která se (ne)šťastnou náhodou dostane do Severní Koreje, a vojenském důstojníkovi, jenž se ji odtamtud snaží dostat v bezpečí zpátky domů. Každý díl má stopáž celovečerního bijáku, ale když zmateně protrpíte první epizodu, čeká vás zaručeně nejmilejší filmový zážitek letošního roku.

Tip pro fajnšmekry: Za důmyslným algoritmem Netflixu se často skrývá naprosto neprobádané území kinematografie. Stačí zkouknout jeden asijský film a tahle streamovací platforma vám začne nabízet bizár, na který byste jinak nenarazili: od korejského varieté až po indickou dohazovací reality show. Trochu výstřední? Možná. Po měsících lockdownu ale naprosto nezbytné.

Reklama
Reklama