skip to main content

Film na dnešní večer: Pupkáči v plavkách nebo hořká komedie z dopravního inspektorátu

Reklama

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřeklikáváte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Další trojici snímků pro vás připravil redaktor Ondřej Kinkor

Registrační nálepka

(HBO GO, 18 minut, 2019)

Stačí málo, aby vás život poslal na úplně opačnou stranu, než jste plánovali. A platí to i u tohohle krátkého makedonského filmu (a vážně není potřeba to vzdávat už jenom kvůli tomuhle).

To málo v tomhle případě představuje fakt, že na dopravním inspektorátu, nebo jak se v Makedonii říká místu, kam si chodíte pro techničák, jednoduše došly registrační známky, které se lepí na čelní sklo. A to přesně v den, kdy jste se dlouhé roky opomíjené dceři rozhodli dokázat, že vám na ní opravdu záleží. Ale nebojte, policie ví, že nálepky došly…

Utop se, nebo plav

(Aerovod, 122 minut, 2018)

Reklama

Jestli vám bylo 18 minut makedonského filmu málo, pak mám pro vás dvě hodiny francouzské kinematografie. Během nich budete většinu času sledovat skupinku sedmi pupkatých chlapíků ve věku 40+ v plavkách, kteří se topí ve svých existenciálních problémech.

Jediné místo, které jim pomáhá se psychicky držet nad vodou, je bazén. A aby to nebylo zamotané málo, tak při tom ideálně musí být potopení. Tohle totiž není partička, která si chodí jen tak zaplavat.

Tohle je tým mužských akvabel. Tým, který míří nejvýš, kam to jde – za vítězstvím v mistrovství světa v synchronizovaném plavání mužů. A jedna faktická: tenhle film v roce 2019 sesbíral 10 nominací v rámci francouzských filmových cen.

Billy Crystal: 700 nedělí

(HBO GO, 114 minut, 2014)

Vzhledem k době vzniku je tohle tak trochu pravěk, ale byla by škoda ho minout. Tohle je totiž čistá radost, kdy se svalíte na gauč a dvě hodiny se necháte bavit jediným člověkem, který vypráví prostě jen o sobě, rodině a zásadních okamžicích svého života.

Zdá se vám to dlouhé? Nebojte. I kdyby pro vás doteď byl Billy Crystal jen chlapík z podivných komedií, tohle vám zaručeně pomůže na něj změnit názor. Začne se totiž před vámi odehrávat svižná, zábavná a, dobře, na konci i trošku patetická stand-up show, u které vlastně nebudete chtít, aby skončila. Ale už dost řečí. „Jde se jíst!“ jak říkal strýček Herman.

Reklama
Reklama