skip to main content

Film na dnešní večer: Rychlost, pot a krev. Nebo všechno dohromady?

1 minuta čtení

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřepínáte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Další trojici filmů si pro vás připravila redaktorka Michaela Židlický.

Reklama

Nevím, kde všichni berou čas dívat se večer na filmy. Při home officu se dvěma dětmi a z toho jedním na domácí výuce patřím k ženám, které jsou momentálně kuchařkou, uklízečkou, matkou, manželkou a učitelkou v jednom.

Jsem ráda, když o půl desáté vyjdu z dětského pokojíčku, a to směr myčka, sušička nebo počítač, ve kterém na mě neustále čeká nějaká práce, která měla být hotová už včera. Však to znáte. Takže jsem se omezila na nejlepší scény, kterými se stihnu před usnutím aspoň trochu pobavit, uklidnit nebo nabrat sílu, když už nestíhám celý film. Mám jich mnoho a tady jsou aspoň tři.

Flashdance
(HBO GO, 91 minut, 1983)

Trochu osmdesátkové romantiky a vzrůša, které gradují už od začátku, není nikdy dost. Moje oblíbená scéna je ta, při které Alex, která pracuje jako svářečka v továrně, tančí na song He’s a dream od americké zpěvačky Shandi a posazená na židli na sebe nechá dvakrát spustit proud vody. Je naprosto luxusní a navodí tu správnou náladu a energii, když potřebujete chytit znova dech a zavzpomínat na jiskrnost mládí.

Rivalové
(Netflix, 122 minut, 2013)

Reklama

Ano, ano, tady byl svět ještě v pořádku a Formule 1 na vrcholu. Niki Lauda je fenomén a James Hunt byl ve skutečnosti jeho přítel. Tohle překrásné a čisté sportovní drama patří mezi nejlepší v tomhle žánru a Niki mezi nejlepší závodníky pod stájí Ferrari.

Krásný snímek, který popisuje cestu dvou kluků z Formule 3 k titulu mistra světa, vyniká hned několika úžasnými pasážemi. Jasně že jednou z nich je jízda v autě spolu se dvěma italskými fanoušky Nikiho Laudy, kde jim ukáže, jak se pořádně řídí. Já si ale také ráda pouštím tu z nemocnice, kde se Niki zotavuje z havárie na okruhu Nürburgring.

Vždycky pak vím, že se mám dobře a nic hrozného se mi neděje, a dostanu jeho sílu bojovat dál.

Tenkrát v Hollywoodu 
(HBO GO, 155 minut, 2019)

Poslední pecka Quentina Tarantina je parádní podívaná od začátku do konce. Ovšem je to také film, na který pro jeho délku čas jen tak nenajdete. Posledních dvacet minut tohohle skvělého příběhu o herecké hvězdě, kterou ztvárnil Leonardo DiCaprio, a jeho dlouholetém dublérovi a příteli, v podání čím dál hezčího Brada Pitta, je naprosto dokonalých, pokud se potřebujete uklidit, když vás svět už fakt štve.

(Pozor spoiler!) Scénu, ve které Brad a jeho pes bravurně a bez cenzury zlikvidují partu hipíků, si pouštím poměrně často i jen tak pro zábavu.

Reklama
Reklama