skip to main content

Film na dnešní večer: transylvánská klasika, dekadentní dvůr a pražské pletky

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřepínáte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Dracula

Reklama

(HBO GO, 122 minut, 1992)

Remake klasického příběhu podle knižní předlohy Brama Stockera stojí za to vidět už jen pro tu krásnou hudbu. Režisér Francis Ford Coppola vsadil na polského skladatele Wojciecha Kilara a závěrečnou temně tklivou píseň Love Song for a Vampire svěřil skvělé Annie Lennox.

Film, který za rok oslaví neuvěřitelné třicátiny, stojí na famózních hereckých výkonech Anthonyho Hopkinse, Winony Ryder, Keana Reevese a především Garyho Oldmana v roli Draculy. Hnedle by se do něj člověk zamiloval. Sice si autoři trochu přidali, co v knize není – krvelačného hraběte se snažili na začátku trochu polidštit tragédií, která odstartovala jeho upírskou kariéru – a konec je krapet moc americký, ale snadno to snímku odpustíte.

Budete se tak melancholicky bát, že přivřete nad drobnou manýrou režiséra oko. Doporučuju sledovat ve dvou, ať máte komu mačkat ruku.

Favoritka

Reklama

(HBO GO, 115 minut, 2018)  

Tak temně dekadentní! A taky docela odvážné, ostatně jak jen ženy dokážou být, když jim opravdu o něco jde. Je začátek 18. století, Anglie válčí s Francií a královna Anna, nemocná a náladová žena v podání skvělé Olivie Colman, se nechá svést rafinovanou služebnou Abigail (Emma Stone).

Ta se nejdřív vetře do přízně královniny důvěrnice Sarah (Rachel Weisz) a jejím nechtěným prostřednictvím se stane společnicí královny. Intriky, vášeň, zrada, sex. Nudit se nebudete, divit možná ano.

Až po uši

(HBO GO, seriál, 1.řada 13 dílů, 2.řada 10 dílů, 2014, 2017)

Nelze nemilovat. Výborně napsaná série o propletených vztazích pražských třicátníků. Budete se smát, litovat je, dojímat se, vztekat se a budete jim věřit každé slovo. Příběhy jako by se odehrávaly vedle vás v domě, o podobných jste už slyšeli nebo znáte někoho, komu se staly.

Výtečné Anny, Geislerová i Polívková, přesná Jitka Čvančarová, totálně otravná Lenka Krobotová nebo macho Hynek Čermák, a to je jen část postav, kvůli kterým se vám bude chtít dát každou řadu na jeden zátah. 

Reklama
Reklama