skip to main content

Film na dnešní večer: tři hořké portréty vztahů, ve kterých se najdete

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřepínáte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Další trojici filmů si pro vás připravila redaktorka Taťána Lysková.

Reklama

Malcolm & Marie

(Netflix, 106 minut, 2019)

Někteří kritici film označili za bolest hlavy a jen těžko jim lze odporovat. Tahle půvabně vystavená sonda do vztahu režiséra Malcolma a jeho přítelkyně, bývalé herečky Marie, je ale migréna, kterou si tak trochu masochisticky chcete při sobotním večeru dopřát. Z dialogu, během kterého začínají na povrch vyplývat skřípavé náznaky nefunkčního vztahu a zároveň perfektně uvěřitelného divadelního představení na plátně, až do konce nespustíte oči.

Noc po svatbě

Reklama

(HBO GO, 90 minut, 2020)

I přes zarážející hodnocení na filmových webech jeden z nejlepších filmů, který jsem letos viděla. Pravda, uznávám, je teprve únor. A třebaže izraelská alternativní komedie na první pohled nevoní zrovna po Oscarech, jedno je jisté: tuhle svatební noc si jako divák užijete rozhodně víc než šťastný pár v hlavní roli.

Naprostí cizinci

(Edisonline, 93 minut, 2016)

Třetí konverzační komedie, která tentokrát graduje nad původně nevinnou hrou skupiny přátel. Možná máte pocit, že už jste o téhle zápletce někde slyšeli – původní italský film přinesl vlnu adaptací. Naprosté cizince tak najdete v německé, francouzské nebo třeba polské verzi. Letos se dokonce dočkáme i té české.

Reklama
Reklama