skip to main content

Film na večer: Bill Murray pod hladinou a Spider-Man v paralelním vesmíru

2 minuty čtení

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřepínáte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Tipy na fimy pro vás tentokrát vybrala redaktorka Zuzana Krajíčková.

Reklama

The Life Aquatic with Steve Zissou

(Život pod vodou, HBO, 114 minut, 2004)

Kéž by dostupné streamovací kanály nabízely víc počinů od Wese Andersona. Zvlášť v dnešní době, kdy vás jeho poetické filmy natočené hodně specifickým režisérským rukopisem dokážou potěšit a odvést myšlenky do zajímavějších míst, než je realita. Třeba pod vodu s legendárním mořským badatelem Stevem Zissouem (Bill Murray) a jeho posádkou.

There Will Be Blood

Reklama

(Až na krev, HBO, 152 minut, 2007)

Vynikající film režiséra Paula Thomase Andersona, který si vás připoutá, i když vám bude pro jeho intenzitu chvílemi až fyzicky nepříjemné se na něj dívat. Daniel Day-Lewis je koneckonců neskutečně dobrý herec, jehož jméno dlouhá léta funguje jako osvědčená známka kvality, a role chudého horníka, který se za velmi vysokou cenu vypracuje až na ropného magnáta, mu sedla tak, že si za ni odnesl zlatého plešouna.

Spider-Man: Into the Spider-Verse

(Spider-Man: Paralelní světy, Netflix, 116 minut, 2018)

Jsem velká fanynka komiksů, konkrétně Spider-Mana však většinou nemusím. S jednou výjimkou – tenhle netradiční animák se vydařil natolik, že jsem pavoučího hrdinu vzala na milost a viděla ho už několikrát. A nemusíte dát jen na mé doporučení, uznání se mu dostalo i od americké filmové akademie, která mu přiřkla Oscara za nejlepší animovaný film roku 2018. Dobrý příběh, úžasná animace a správný mix humoru, akce i emocí je prostě roky prověřený recept na úspěch.

Reklama
Reklama