Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřepínáte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Inspiraci na dnešní večer si pro vás připravila redaktorka Anna Nosková.

Teherán

(Apple TV, 8 dílů, 2020)

Mám s filmy a seriály zásadní problém. I přestože jsem kinofil a studovala jsem velmi krátce filmovou vědu, v posledních letech usínám u čehokoli po pár minutách. Seriál Teherán je jednou z výjimek, kdy jsem byla ochotná nespat, jen abych viděla další díl.

Série představuje izraelskou agentku speciální jednotky Mossadu Tamar, která se infiltruje do íránské společnosti, aby pomohla zničit jaderný reaktor v Teheránu. Jedná se o první neanglicky mluvený seriál, který se na Apple TV objevil a údajně ho s oblibou sledují i sami Íránci.

Bílý Tygr

(Netflix, 125 min., 2021)

Další počin, u kterého se vám rozhodně nebudou klížit víčka. Jedná se o svižné indické drama s kriminální zápletkou a Priyankou Choprou.

Adaptace románu Aravinda Adigy připomíná koktejl Perfect Bombay: je totiž hořká a místy humorně sladká zároveň. Ústředním protagonistou je Balram, typický antihrdina, který se nejdřív jeví jako úspěšný startupový podnikatel z indické Silicon Valley alias Bangalore.

Jenže postupně odkrýváme, že tento trendy floutek je ve skutečnosti chudý, ale nesmírně pilný hoch. Nadaný natolik, že mu ve škole přezdívali „bílý tygr“, což označuje talent, jaký se jen tak nerodí. Za lepším životem se Balram vydává do služby k bohatému Ašokovi, který se právě vrátil z Ameriky, odkud si přivezl manželku Pinky. A na chudém chlapci je získat z této příležitosti maximum.

My děti ze stanice Zoo

(HBO, 8 dílů, 2021)

Tenhle tip sem dávám především z nostalgie. Pro každého, kdo dospíval s touto knihou a na koho příběh narkomanky ze Západního Berlína Christiane F. udělal hluboký dojem.

Seriál nedokáže předčit filmovou adaptaci z osmdesátých let, která byla syrová a autentická. Aktuální počin spíš pracuje na efekt, kdy ústřední postavy připomínají spíš módní influencery než na heroinu závislé pubescenty.

Přesto ale stojí za to ho vidět, nejen proto, abyste se projeli na stroji času do vlastní puberty. Zaujme také působivá kamera, efektní výprava a hudba.