skip to main content

Film na večer: Kultovka, divadlo i český snímek, který byste neměli přehlédnout

2 minuty čtení

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřepínáte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Další trojici filmů si pro vás připravil redaktor Mikoláš Rec.

Reklama

Mechanický pomeranč

(Netflix, 136 minut, 1971)

A Clockwork Orange je kultovní film Stanleyho Kubricka z roku 1971, kterou byste, pokud nejste vyloženě slabší povahy a dovršili jste už plnoletosti, rozhodně neměli opomenout. Poznávací znamení? Bílý oblek, buřinka, drogy a násilí.

sKORO NA mizině

(YouTube, jeden díl cca 25 minut, 2020)

Reklama

Divadlo Mír platí za pomyslného vítěze pandemické sezony. Dokázalo plynule přejít do onlinu a vytěžit ho na maximum. Jedním z takových je i série sKORO NA mizině, ve kterém ostravská scéna naoko vykresluje sebe samu.

Charaktery herců jsou zde, ač to pro některé bude možná zklamáním, spíše dány scénářem. Mezi hvězdy této minisérie patří, mimo jiné, také Štěpán Kozub, kterého Forbes letos zařadil do svého výběru 30 pod 30. Já osobně také oceňuji fenomenální, asi dvousekundový výkon svého bratra.

Babí léto

(Netflix, 95 minut, 2001)

Ani nevím proč, ale v náznacích mi tento film vlastně připomíná mé prarodiče. Ačkoliv v podání lehce přitaženém za vlasy. Ale to mě právě baví. Hlavní motivy – rozdílné priority, vůdčí role, vzdor i láska. A navrch, Stella Zázvorková a Vlastimil Brodský. Film Babí léto určitě patří k těm českým snímkům, které byste neměli přehlédnout.

Reklama
Reklama