skip to main content

Film na večer: Oddechovky, které nejdou s hlavním proudem

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřepínáte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz. Další trojici filmů si pro vás připravila redaktorka Bibiana Beňová.

Divná doba si žádá divné filmy. Dnešní filmová trojka vám vedle relaxu nabídne i odlišnou perspektivu na to, co je a není normální. Jestli vás ten pohled pobaví, či vyděsí, zaleží už na vás. 

Reklama

Palm Springs

(Aerovod, 87 minut, 2020)

Bezstarostný pohodář Nyles se na opulentní kalifornské svatbě kouše nudou, stejně jako cynická sestra nevěsty Sarah. Dokud spolu neuváznou v časové smyčce, aby prožívali ten samý svatební den znovu a znovu a znovu. Nejdřív jen hledají způsoby, jak se zabavit, nebo alespoň nezbláznit. Ale ať udělají cokoli, ráno nenesou žádné následky, a tak postupně ztrácejí veškeré zábrany.

Pokud jste tuto chytrou ztřeštěnou komedii nestihli v létě v kinech, v únorové koronakrizi vám spolehlivě zvedne náladu. A citlivé duše pohladí poselstvím, že i v době, kdy se zdá, že už na ničem nezáleží, přece jen na něčem záleží. 

Reklama

Velvet Buzzshaw 

(Netflix, 112 minut, 2019)

Žánrově tento hravý úlet Dana Gilroye skotačí někde na pomezí ukrutně nekorektní parodie a mysteriózního hororu. Už z toho lze usuzovat, že to nebude biják pro každého. Zasazen je do prostředí pozérské a snobské umělecké scény Los Angeles (ano, jednoho ze světových center velkého art byznysu). Stále dobrý? V tom případě si pojďte prohlédnout kolekci obrazů podivně zesnulého umělce, kterou právě získali obávaný kritik, majitelka galerie a její ctižádostivá asistentka. Následky jejich ziskuchtivosti budou strašlivé.

Ve sklepě

(Edisononline, 82 minut, 2014)

Rakouský provokatér Ulrich Seidl rád s kamerou nahlíží do nejpřísněji střeženého soukromí svých hrdinů. Tentokrát do rakouských sklepů. V precizně komponovaných dokumentárních obrazech objevuje laciné fórky a drahý nábytek, dechovku a operní árie, biče, panenky… i mnohá další tajemství. Vydejte se se Seidlem na průzkum podzemí rakouské duše. Ale pozor. Je to sestup na vlastní nebezpečí.

Reklama
Reklama