skip to main content

Film na večer: Příběh o velké lásce i o vás samotných

2 minuty čtení

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřepínáte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Tipy na filmy a jeden seriál pro vás tentokrát vybrala redaktorka Klára Mandausová.

Reklama

Normální lidi

(HBO GO, 12 dílů, 2020)

Jako byste byli s hlavními postavami Marianne a Connellem v jednom pokoji, nebo ještě líp, jako byste pozorovali v určité životní etapě sami sebe. Oba jsou opravdoví, autentičtí, jemní. Máte pocit, že si na ně můžete sáhnout. Tenhle příběh o velké lásce s vámi zatřese, i kdy se v něm nepiští, nekoulí očima, nepředvádí přehnaná gesta a není nijak výpravný.

Je o vás, je o všech. Jeden pro druhého chce to nejlepší, a i proto se rozcházejí, setkávají a dávají si nefalšovanou volnost, která vychází z jejich podstaty. Velká nádhera, u které zapomínáte dýchat. Tohle se fakt mimořádně povedlo. 

Reklama

Nejistá sezóna

(iprima.cz, 88 minut, 1987)

Možná jste tenhle film viděli, ale zapomněli na něj. Divadlo Járy Cimrmana, ve snímku prostě jen malý divadelní soubor, svádí absurdní boj s ideovými komisemi. „Tady se teda lidi smějou hodně!“ nebo „zlatý prciny“. Hlášky z filmu, kterému je už přes 30 let, si můžete klidně lípnout na nástěnku i dnes.

Pán prstenů, trilogie

(HBO GO, Společenstvo prstenu 171 minut, 2001, Dvě věže 172 minut, 2002, Návrat krále 193 minut, 2003)  

Letos slaví populární filmová trilogie podle knih J. R. R. Tolkiena 20. výročí od filmové premiéry prvního dílu a HBO GO ji nově nasadilo do své nabídky. Chce to pořádný kbelík popcornu a hodně času. Nejlepší příběh dobra a zla vás jen tak nepustí. I ten, kdo ho už párkrát viděl, bude nejspíš stejně nadšený a unesený. Hraje se v něm o základní lidské hodnoty. Do současné doby jako dělané. 

Reklama
Reklama