skip to main content

Filmové novinky na dnešní večer: Hanks hledající domov, protest proti Miss i vznik fotbalu

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřepínáte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Další výběr filmů (a jeden seriál vhodný pro binge watching) pro vás připravila redaktorka Michaela Černá.

Zprávy ze světa

Reklama

(Netflix, 118 minut, 2020)

Netflixová novinka, ve které exceluje Tom Hanks, je přesně to, co potřebujete ve složitých časech pandemie. Začnete si po ní totiž vážit domova. Protože to je to, po čem postavy netradičního westernu nejvíc prahnou.

Paul Greengrass proslul jako režisér našlapaných akčních thrillerů s Jasonem Bournem, kde se neustále něco dělo. Zprávy ze světa mají naopak tempo pomalé, ale byla by snad škoda, kdyby spěchala: vizuál obrazů Divokého západu je radost sledovat.

A Toma Hankse v hlavní roli taky, pochopitelně. Tentokrát jako veterán z americké občanské války musí putovat přes celý Texas s osiřelou dívkou a najít pro ni nový domov.

Problémissky

(HBO GO, 106 minut, 2020)

Reklama

Po vynikajícím seriálu Mrs. America s Cate Blanchett tu máme další dílo s feministickou tematikou. Problémissky s Keirou Knightley připomínají skutečnou událost z roku 1970.

Tou dobou nejsledovanější televizní show světa Miss World před 51 lety narušil protest uskupení Hnutí za práva žen. Vinou pandemie film plánovaný na loňský březen v kinech jen prošuměl, díky HBO GO ale naštěstí nezapadne úplně.

Byla by to škoda. Je to snímek svižný, vtipný a zanechá za sebou spoustu otázek, na které není snadná odpověď.

Hra z Anglie

(Netflix, 6 dílů, 2020)

Ne, jestli něco nejsem, tak rozhodně fotbalový fanoušek. Přesto si mě seriál o vzniku fotbalu získal rychle. Snad i proto, že víc než kopaná z něj dýchá období viktoriánské Anglie, která v podání Netflixu vypadá klasicky skvěle.

A místo nafilmovaných pádů na trávníku se v něm řeší osobní příběhy jednotlivých postav.

I proto činím výjimku a místo filmu doporučuji tentokrát toto šestidílné dobové drama. Nejlépe si ho ale koneckonců vychutnáte taky jako jeden, pravda, trochu delší, film.

Reklama
Reklama