Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřeklikáváte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Dnešní filmové trio pro vás vybrala redaktorka Klára Řepková:

Byl by to hřích
(HBO GO, 2021, pět dílů)

Britská pětidílná série zachycuje londýnskou LGBT komunitu v 80. a 90. letech minulého století, tedy v době rozpuku epidemie HIV. Premisa seriálu napovídá, že nepůjde o nic veselého, ale kontrast smrtící nemoci a bezstarostného života plného svobody a parties, který si hlavní hrdinové hlavně na začátku užívají, to ještě mnohonásobně zdůrazní.

Takže si před sledováním raději nachystejte kapesníky: není to hezké, ale stojí to za to.

Rekviem za sen
(Netflix, 2000, 101 minut)

Kdyby se uděloval Oscar za nejlepší filmové finále, Rekviem za sen by byl jasným adeptem, stejně jako na cenu za finále nejvíce znepokojující. Film by se mohl jmenovat „neberte drogy na čtyři způsoby“ a zaměřuje se na čtyři postavy, které se potýkají se závislostí, ať už jde o heroin, nebo pochybné prášky na hubnutí

Rekviem za sen není dílo, které by si člověk pustil, když chce něco pohodového, ale o to větší dojem ve vás zanechá. Kromě skvělého scénáře a vizuálního pojetí hlavně prostřednictvím ústředního hudebního motivu, který z hlavy pár dní nedostanete.

The End of the F***ing World
(Netflix, 2017, dvě série)

Sedmnáctiletá Alyssa už toho má doma po krk, a tak se rozhodne utéct z domova. Stejně starý James si myslí, že je psychopat – v dětství strčil ruku do fritézy, aby zjistil, jestli něco cítí. A rozhodl se, že Alyssu zabije, takže uteče s ní. Jenomže cestou se jim to, mírně řečeno, trochu zvrhne.

The End of the F***ing World je stejně jako hlavní hrdinové naoko drsný, trochu divný, bizarní a nekorektní. Hlavně je ale plný černého humoru a díly mají spád, takže se hodí i jako oddechovka, třeba když si budete chtít po Rekviem za sen trochu pročistit hlavu.

A to navzdory tomu, že jedna z hlavních postav chce tu druhou zabít.