skip to main content

Filmy na dnešní večer: Deset romantických filmů, za které se nemusíte stydět

Nedělní májový večer je skvělou příležitostí k eskapismu. Podívejte se na některý z následujících filmů a prostřednictvím jejich hlavních hrdinů zažijete opravdu silné emoce.

Pěkně blbě

(Aerovod, 2017, 119 minut)

Komik Kumal Nanjiani se společně s manželkou Emily V. Gordon rozhodl zfilmovat jejich vlastní milostný příběh. Stand-up komik a řidič Uberu se seznámí se studentkou psychologie, ale jejich rozvíjejícímu vztahu začne překážet záhadná nemoc dívky, která ji uvrhne do umělého spánku. V nemocnici se Kumal seznámí s rodiči Emily a musí je přesvědčit, že je pro jejich dceru ten pravý.

Her

(HBO, 2013, 121 minut)

Reklama

Romance s umělou inteligencí nemůže v našem výčtu chybět. Joaquin Phoenix představuje citlivého muže, který po ukončení vztahu našel útěchu v náruči Samanthy. Vztah je ovšem zcela virtuální, protože jeho milá je umělá inteligence a komunikují spolu výhradně prostřednictvím hlasu, který ztvárnila Scarlett Johansson.

Šeptej

(Aerovod, 1996, 84 minut)

Tento film Davida Ondříčka o naivní šestnáctileté Anně, která utekla z malého města do Prahy, je ve výběru proto, že je milostným vyznáním pro pamětníky. A také časům, kdy od revoluce uteklo jen pár let, večírky byly skutečně divoké a vše mělo na sobě onen magický pel nezralosti prvních vztahů. Je to také jedna z prvních významnějších rolí Tatiany Vilhelmové.

Ona to musí mít

(Netflix, 1986, 84 minut)

Říká se, že tohle je jeden z nejlepších filmů oceňovaného režiséra Spikea Leeho. Pojednává o Nole Darlingové, která má tři milence zároveň. Jednou dostane bláznivý nápad – sezvat je všechny na večeři. Film byl na svou dobu poměrně kontroverzní, protože zobrazuje mladou černošskou dívku závislou na sexu. Zároveň dokáže skvěle zachytit perspektivu všech zúčastněných aktérů a působí revolučně, vždyť v polovině 80. let nebylo o polyamorii veřejně vůbec slyšet.

Romeo a Julie

(HBO, 1968, 132 minut)

Tenhle filmový opus legendárního režiséra Franka Zeffirelliho by měli vidět úplně všichni. A pokud jej znáte, kdy jindy se ponořit do nesmrtelného Shakespearova dramatu znovu než na svátek svatého Valentýna? Tehdy patnáctileté Olivii Hussey, která představovala Julii, vynesla tato role, kterou pak už ve své kariéře nepřekonala, Zlatý glóbus a italskou filmovou cenu Donatellova Davida.

Reklama

Dej mi své jméno

(Neflix, 2017, 132 minut)

Snímek podle literární předlohy Andrého Acimana získal Oscara za scénář, excelují v něm Timothée Chalamet a Armie Hammer, který momentálně čelí velkému skandálu spojenému s kanibalismem, takže je pravděpodobné, že film Dej mi své jméno bude jeho kariérním vrcholem. Žádná aféra na světě ale nemůže vzít tomuto snímku jeho krásu. Doporučujeme i velmi povedený soundtrack.

Ve znamení Venuše

(Netflix, 1955, 96 minut)

Sophia Loren a legendární režisér Vittorio de Sica jako herec v příběhu o sestřenicích, z nichž pouze jedna je krásná a druhá si hledá nápadníky podle horoskopu. Tato komedie je natolik trpká, že i ti nejcyničtější z nás zamáčknou na konci slzu v oku.

Rozum a cit

(Neflix, 1995, 136 minut)

Ve výběru valentýnských filmů samozřejmě nemůže chybět adaptace románu Jane Austen. Tahle verze od režiséra Anga Leeho má vše, co ocení nejen milovníci kostýmních dramat: skvělé herecké výkony Kate Winslet, Alana Rickmana, Emmy Thompson nebo Hugha Granta, úžasnou výpravu i atmosféru, díky které se do příběhu sester Dashwoodových budete rádi nořit opakovaně.

Komorná

(Aerovod, 2016, 145 minut)

Vizuální lahůdka od jihokorejského režiséra Park Chan-Wooka je sice na prvním místě thrillerem, ale na druhém příběhem spalující vášně mezi šlechtičnou Hideko a její komornou Sukhui. Záležitost pro fajnšmekry, kteří budou okouzleni, že bestseller Zlodějka od Sarah Waters byl adaptován do japonsko-korejských reálií 30. let minulého století.

Nebe

(HBO, 2002, 93 minut)

Cate Blanchett jako britská učitelka žijící v Itálii utíká v režii Toma Tykwera toskánskou krajinou před spravedlností. Její podomácku vyrobená bomba, původně určená bezskrupulóznímu drogovému dealerovi, jehož policie nechávala dlouhá léta na svobodě, zabila čtyři nevinné lidi. Během výslechu se do teroristky zamiluje její překladatel a atypická romance je na světě.

Reklama
Reklama