skip to main content

Film na dnešní večer: Mediální přestřelky obrazně i doslova

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřeklikáváte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

A protože jsme dnes na Forbes.cz spustili prémiový obsah a předplatné, máme pro vás trojici filmů s tématem médií, novin a magazínů, které pro vás vybrala redaktorka Michaela Židlický.

Reklama

Na odstřel
(Netflix, 127 minut, 2009)

Úspěšná britská minisérie State of Play se dočkala amerického remaku, propojujícího atraktivní novinářské a politické prostředí. V hlavní roli neúplatného a neohroženého investigativce, který musí kvůli své práci suplovat funkci detektiva, ležérní Russell Crowe.

Film by mohl připomínat novodobé Všechny prezidentovy muže, je ale prošpikovaný humorem s překvapujícími zvraty a zaručeně vám zvedne náladu.

Reklama

Zítřek nikdy neumírá
(HBO GO, 114 minut, 1997)

Druhá bondovka s Piercem Brosnanem o bezohledném mediálním magnátovi, který chce destabilizovat světovou ekonomiku rozpoutáním války mezi dvěma velmocemi. Nabízí všechno co tenhle žánr umí: pestrou a efektivní jízdu, při které nebudete stačit uhýbat kulkám.

Humorné a pro bondovky typické pasáže nerozptylují tenhle fičák s krásnou bond girl, kterou ztvárnila legenda hongkongských akčních klasik Michelle Yeoh. Výbušná podívaná jak se patří, s trochou velkého mediálního světa navrch.

Ďábel nosí Pradu
(HBO GO, 105 minut, 2006)

Sebevědomý film o úspěšné a drsné šéfredaktorce módního magazínu v podání luxusní Meryl Streep. A taky o její nové uťápnuté asistence, která se šéfce snaží zavděčit nejen postupně se měnícím vzhledem.

Film zlehka popisuje i kritizuje vztah podřízenosti a manipulovatelnosti lidmi – a výkon Meryl Streep v roli sebevědomé semetriky, částečně inspirované Annou Wintour z Vogue, je bezchybný.

Reklama
Reklama