skip to main content

Filmy na dnešní večer: Velké objevy, špioni a gentlemani

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřeklikáváte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Dnešní filmové trio si pro vás připravila redaktorka Zuzana Krajíčková:

Reklama

Tinker Tailor Soldier Spy

(Netflix, 127 minut, 2011)

Jak vypadá práce špionů, když ji zbavíte efektů a sex-appealu Jamese Bonda? Tenhle precizně vystavěný špionský thriller odehrávající se v 70. letech vás ve zdánlivě pomalém tempu pevně přiková k obrazovce. Má všechno, co od filmu můžete chtít: zajímavou zápletku, atmosféru houstnoucí s každou další scénou, úžasnou kameru i dechberoucí herecké výkony všech mých oblíbených áčkových britských herců v čele s nepřekonatelným Garym Oldmanem.

Hugo

Reklama

(Netflix, 127 minut, 2011)

Martin Scorsese umí ve filmové zlato proměnit skoro všechno, čeho se jeho režisérská ruka dotkne. A platí to i pro pohádkový příběh Huga a jeho velkého objevu. Tenhle „rodinný film“ rozhodně není jen pro děti, ale pro všechny milovníky dobrodružství a filmové magie.

The Gentlemen

(Netflix, 113 minut, 2019)

Netflix do třetice. Ne každý fanoušek filmů Guye Ritchieho (Sbal prachy a vypadni, Podfu(c)k, RocknRolla, ale i Sherlock Holmes) byl z jeho zatím posledního snímku nadšený, já se ale touhle jeho další divokou jízdou plnou černého humoru, drsňáckých dialogů i drsného násilí královsky bavila. A Hugh Grant mi v postavě slizkého novináře sedl mnohem víc než ve všech svých slavných romantických rolích dohromady (o. k., s výjimkou Love Actually).

Reklama
Reklama