skip to main content

Filmy na večer: Komiksové nakládačky plné mimozemšťanů a heavy metalu

Možná jste na tom stejně jako my, možná jste na tom lépe. Možná nesedíte každý večer lehce bezradně před televizí a frustrovaně nepřeklikáváte z Netflixu na HBO a z videotéky na videotéku, abyste našli ten správný film na večer.

Pro případ, že byste byli přece jen ve stejné skupině, máme pro vás něco, co ušetří čas – tip na film na dnešní večer. Nečekejte rozvitá doporučení filmových kritiků, ale ryze osobní tipy od členů redakce Forbes.cz.

Dnešní filmové trio si pro vás připravil redaktor Darek Šmíd.

Heavy Metal

Reklama

(Netflix, 90 minut, 1981)

Futuristická města, bezuzdné násilí, heavy metal a záplavy nahých žen. 80. léta byla ve filmu zlatým věkem skvostně pokleslé zábavy a o komiksech to platilo dvojnásob.

V animovaném povídkovém filmu z produkce Ivana Reitmana ožily příběhy komiksového magazínu Heavy Metal, který dal světu společně se svým francouzským originálem Métal hurlant takové ikony komiksu, jakými byli Moebius, Enki Bilal, Guido Crepax či Richard Corben.

V animovaném nářezu z roku 1982 se pár z těchto příběhů rozhýbalo za dunivých tónů heavy metalu, který vám rozpumpuje krev v tepnách.

Valerian a město tisíce planet

(Netflix, 137 minut, 2017)

Reklama

Tenhle film má neuvěřitelnou výhodu v tom, že měl v době své premiéry celkem mizerné recenze. Stačí ho ale nechat trochu odstát a podívat se na něj s tím, že od něj vlastně nic moc nečekáte – a budete z něj nadšení.

Režisér Luc Besson natočil vesmírné dobrodružství podle komiksové řady Valérian et Laureline autorů Pierra Christina a Jeana-Clauda Mézièrese, a nečekáte-li od něj zrovna Markétu Lazarovou ve vesmíru, budete potěšeni grandiózními světy i přidrzlými hlavními hrdiny.

Pro komiksového fanouška má film o Valerianovi ještě jednu výhodu: s jeho premiérou začalo vydavatelství Cinebook vydávat původní komiksy v anglickém překladu, takže si je můžete konečně zkompletovat v luxusní edici s pestrými barvami a pevnou vazbou.

One Punch Man

(Netflix, seriál, 2015)

Od anime, tedy japonských kreslených filmů a seriálů, člověk tak nějak očekává, že v něm budou vystupovat obří monstra demolující celé planety a pár udatných hrdinů, kteří budou naopak demolovat ta monstra.

Málokde ale narazíte na tak zoufalého protagonistu, jakého nabízí seriálová adaptace japonského manga komiksu One Punch Man. Hrdina jménem Saitama je tak neskutečně silný, že porazí každé monstrum jedinou ranou pěstí – což u něj vede k těžké depresi způsobené nudou z toho, jaký to má celé smysl, když je to pro něj tak pitomě jednoduché.

Sledovat melancholického supermana, který se každé ráno šourá do supermarketu pro rohlíky a znuděn světem sní o tom, že jednou konečně narazí na protivníka, který mu dá aspoň trochu práce, je balzám na nervy.

Reklama
Reklama