K létu neodmyslitelně patří sledování filmů pod širým nebem. Abyste ale spojili kulturní zážitek i s tím estetickým, vybrali jsme letní kina, která najdete na těch nejhezčích místech – v parku, na střeše, v galerii, na hradě, v pivovaru nebo na historickém náměstí. 


Sunset Cinema, Na Pankráci 86, Praha 4 – Nusle

Vychutnejte si tu pravou letní atmosféru velkoměsta a sledujte kino ze střechy pankráckého obchodního domu. Nechybějí pohodlná křesla, drinky, popcorn a výběr populárních filmů. Těšte se na hollywoodské velkofilmy, romantiku, akci i pohádky. Díky sluchátkům tady smějí promítat i po desáté večer.


Za Sokolovnou, Trstěnická 982, Litomyšl

Litomyšl je mekkou kultury, a tak ani tady nechybí promítání filmů pod širým nebem – a to dokonce na dvou místech. Tradiční letní kino na Smetanově náměstí bude promítat první srpnový týden (2. až 6. srpna).

Za Sokolovnou ale uvidíte filmy po celé léto. Těšte se na tituly pro malé i velké. Na programu najdete třeba poslední Bondovku. Snímky navíc můžete sledovat i z kryté části a nechybí ani jídlo a pití. 


Letní kino Pernštejn, Hradecká, Pardubice II

Pardubické letní kino je největším svého druhu v Česku a svým rozsahem, počtem projekcí a délkou trvání představuje hned středoevropský unikát. A to především díky speciální dramaturgické skladbě programu, kvalitní produkci a absenci vstupného. Tituly tady pečlivě vybírají tak, aby si každý divák odnesl co nejkomplexnější obraz o současné kinematografii. Jednotlivé dny v týdnu jsou zasvěceny různým žánrům, takže si sestavte program dle vlastních chutí.


Autokino Strahov, Zátopkova, Praha 6 – Strahov

Promítání na obřím plátně sestaveném z šesti lodních kontejnerů na stadionu Strahov. K tomu vyhlídka na Prahu nebo na úžasně dlouhý západ Slunce. To vše s možností objednání drinku nebo občerstvení. Na Strahově se každý den promítají tituly z dramaturgie Aerofilms. A to na plátně o rozměrech třináct krát šest metrů v maximálním rozlišení 4K.


Letní kino Háječek, Františka Antonína Gerstnera 8, České Budějovice

Kinematografie, divadlo a koncerty. Oblíbený českobudějovický prostor je opět v provozu a nabídka kulturních akcí je i tentokrát velmi pestrá. Klan Gucci, Promlčeno, Šakalí léta, Ďábel nosí Pradu i Smrtonosná past. Užijte si hvězdy na plátně i na obloze. A nezapomeňte k tomu zakousnout dobrotu z místního bistra. 


Kasárna Karlín, Prvního pluku 20/2, Praha 8

Jedno z nejoblíbenějších letních kin v Praze hlásí promítání v plném proudu. Produkci si užívejte z lehátek a fatboyů, navíc s drinkem v ruce! Nádvoří Kasáren Karlín nabízí kapacitu 250 míst. Projekce se v případě špatného počasí neruší, ale přesouvá dovnitř, kde je kapacita sto míst. 


Letní kino Olomouc, Pekární 26, Olomouc

Filmové projekce ve velkém amfiteátru letního kina se přes letní sezonu (od května do září) konají pravidelně každé úterý a čtvrtek, začátek v devět večer. Areál prošel částečnou rekonstrukcí, nechybí zahrádka s bistrem, kde jsou vám k dispozici jak drinky, tak dobroty z grilu. Kino s kapacitou 2200 míst najdete hned vedle arcibiskupství a katedrály svatého Václava. 


Pivovar Spojovna, U Kunratického lesa 1801, Praha 4

K letnímu promítání se připojuje také místo oblíbené nejen mezi milovníky piva. Letní kino v kunratické Spojovně se zaměřuje na české hity. Vidět můžete Starce na chmelu, Kouř nebo Vratné lahve. Hraje se za příznivého počasí.


Hrad Špilberk, Brno-střed

Nechte se přitáhnout jedinečnou atmosférou hradu Špilberk. Promítání se koná na terase s krásným výhledem na celé Brno. V programu nechybějí filmové novinky nebo pravidelná akce Filmy naslepo. To znamená, že přijdete, uvelebíte se, a pokud by se vám promítaný film nelíbí, máte možnost do dvaceti minut po začátku promítání areál opustit a organizátoři vám vrátí vstupné.