Rodák z Třince založil kapely Charlie Straight a Lake Malawi. Jeho druhá formace nyní funguje deset let a má za sebou účast na Eurovizi v Tel Avivu i působení na zahraničních festivalech.

Albertovi Černému, který má české i polské kořeny, se daří kombinovat komerční vystoupení se zásadovostí, kterou jeho kapela má. Nechtějí se totiž vzdát zpěvu v angličtině nebo komponovat prefabrikované hity.

Zároveň si ale dobře uvědomuje, jaké nároky na něj klade dnešní hudební průmysl a proč je potřeba promýšlet celkovou strategii kapely. „S manažerem se dokážeme dohodnout tak, že nás nikam netlačí, ale motivuje, abychom rostli,“ popisuje.

Přesto je pro Lake Malawi na první místě právě český posluchač. Nejvíc fanoušků má kapela kromě domoviny ve Velké Británii. Momentálně také spolupracují s dánským producentem na songu High-Speed Kissing.

Proč se Albertu Černému vyplatí hrát na horské chatě pro čtyřicet lidí a jak jeho ego překonává skutečnost, že jeho manželka, úspěšná modelka Barbora Černá (dříve Podzimková), občas vydělává o několik nul více? Dozvíte se v nejnovějším podcastu Forbes Life!