„Dneska jsme přijeli z Vnitroblocku,“ odpovídá Jakub Zajíc s úsměvem na otázku, odkud a jak právě dorazil. „A jasně, že na kole,“ doplňuje ho s pobaveným mrknutím Lukáš Žďárský.

Oba ty dotazy mají svůj důvod – tahle akční dvojice společně rozjela tři populární pražské podniky, o které se teď starají: Radlickou kulturní sportovnu, Kavárnu, co hledá jméno a nejnověji Vnitroblock. A navíc jsou oba nadšení sportovci, takže se do práce běžně přepravují jinak než MHD nebo autem.

Holešovický Vnitroblock Lukáše s Jakubem momentálně zaměstnává nejvíc. Od listopadu loňského roku v něm najdete kavárnu, obchod s designovými věcmi a taneční studio a v nejbližších měsících se v uličce v jeho dvoře chystá otevření eventovo-divadelní haly, restaurace a dost možná, že i květinářství, minipivovaru nebo střelnice, takže mají víc než napilno.

podcast

Lukáš Žďárský (vlevo) a Jakub Zajíc byli hosty dalšího podcastu 30 pod 30.

K tomu všemu řeší s úřady, jak znovu zprovoznit Radlickou kulturní sportovnu, která se na konci března musela uzavřít kvůli chybějící kolaudaci, a taky už vymýšlejí, jak otevřou „bazén pro dospělé“ a jednou se třeba posunou i za hranice Česka.

O tom, jak se učí za pochodu, jak je důležité užívat si to, co děláte, a taky o budoucnosti Jakub a Lukáš vyprávěli v dalším dílu našeho podcastu, který věnujeme výběru „mladých a neklidných“ Forbes 30 pod 30.

Poslechněte si podcast s Lukášem Žďárským a Jakubem Zajícem.