Na závodech ve svých šesti letech porážel starší a mnohem silnější kluky, než byl on sám. Bavilo ho to, lezl každý den a snil o tom, že se jednou bude věnovat sportovnímu lezení na profesionální úrovni. Adamovi Ondrovi se podařilo proměnit tento velký sen ve skutečnost. Jako jediný v Česku se dokáže tímto sportem uživit a mluví se o něm jako o nejlepším lezci současnosti.

„Jaký si to v hlavě nastavíš, takový to budeš mít. Proto se snažím k novým výzvám přistupovat pozitivně. Jasně, někdy přijdou i neúspěchy, ale ty vás mají zase poučit,“ radí Ondra s úsměvem od ucha k ucha. Jinak to ani neumí. Už od mala se totiž věnuje tomu, co ho dělá šťastným – lezení, ke kterému ho motivovali jeho rodiče, oba dva horolezci.

Společně s nimi jezdil na skály do Moravského krasu, teď zdolává tisícimetrové stěny a v září se chystá na projekt s pracovním názvem „Project Hard“, tedy vylézt jednu z nejnáročnějších cest s obtížností 9C v jeskyni Flatanger. To vše by mělo být zaznamenáno v dokumentu, který, když vše půjde podle plánu, vznikne ještě v letošním roce.

Poslechněte si další díl podcastu Forbes 30 pod 30, ve kterých vám postupně představujeme úspěšné lidi z letošního, už čtvrtého ročníku. Ten dnešní je o profesionálním sportovci, který exceluje v lezení na obtížnost a v boulderingu. Díky tomu získal už osm titulů z mistrovství světa a svoji výjimečnost potvrdil v listopadu minulého roku, když za rekordních osm dní vylezl volným způsobem Dawn Wall v Yosemitech, jednu z nejtěžších stěn na světě.

Další ze série podcastů o mladých a úspěšných z výběru 30 pod 30 najdete zde.