Filip Horký se mezi českými novináři dokázal prosadit už v dost útlém věku a dnes patří mezi nejvýraznější mladé tváře české mediální scény. Je mu teprve pětadvacet, ale ocenění pro talentované novináře do 33 let – Novinářskou křepelku – přebíral už vloni, ve svých čtyřiadvaceti. Rozhodně tím ale nezpychl.

„Jasně že si toho vážím. Ale víc než všechny ceny pro mě znamená, když mě někdo zastaví na ulici a řekne mi, že třeba moje reportáž z Ukrajiny nebo Jordánska mu přinesla úplně nový pohled na věc. Pak mám pocit, že moje práce má smysl,“ říká.

Žurnalistickou profesi bere Filip bez nadsázky jako poslání. „Můj úkol jako novináře je zodpovědnost za pravdivost obsahu, ale taky vůči společnosti. Možná jsem ještě mladý idealista a jednou mě to přejde, ale tak to mám v hlavě nastavené,“ usmívá se. 

Zkušenosti získával Filip Horký pět let v České televizi, kde od roku 2010 působil nejdřív ve sportovní redakci a později jako reportér zpravodajství na ČT24. V posledních dvou letech ho ale můžete potkávat jako reportéra internetové televize DVTV, kde začínal jako „létající reportér“ a od letošního února tu moderuje živé vysílání DVTV Forum.

Vedle práce v televizi je hodně aktivní i na sociálních sítích – zvlášť na Twitteru, kde ho momentálně sleduje 62 tisíc lidí a kde přináší aktuální informace o mimořádných událostech ve světě, často jako jeden z nejrychlejších a nejspolehlivějších zdrojů.

Filipa Horkého a další členy našeho výběru Forbes 30 pod 30 můžete osobně poznat tento týden během festivalu Colours of Ostrava, kde se zúčastní panelové diskuse v rámci doprovodného programu Meltingpot, moderovaného šéfredaktorem Forbesu Petrem Šimůnkem.

Další díly podcastů 30 pod 30 si poslechněte zde: