Zboural český internet, a přesto o něm ví jen málo lidí. Řeč je o kameramanovi a dnes hlavně režisérovi Markusu Krugovi, který je jedním ze dvou hlavních motorů oblíbeného internetového pořadu One Man Show, jehož hlavní tváří je moderátor Kamil Bartošek alias Kazma.

Čtěte také: ▶ Forbes 30 pod 30 podcast s Žofií Dařbujánovou o kapele, herectví i módě

Sedmadvacetiletý režisér ale společně s Kazmou stojí za těmi nejbláznivějšími nápady, které z OMS udělaly nejsledovanější pořad českého internetu. „Nikdy jsem se nesnažil být celebritou,“ odpovídá Markus v dalším ročníku série podcastů Forbes 30 pod 30 na otázku, zda netrpí tím, že je ve stínu svého kolegy.

Markus Krug ale neznamená jen One Man Show. Podílel se i na dalších pořadech internetové televize Stream.cz, jako je Praha vs. prachy Janka Rubeše nebo Jídlo s.r.o. Romana Vaňka. V současné době natáčí zejména reklamy a v hlavě už dlouho nosí myšlenku natočit celovečerní film.

K jeho velkým koníčkům ale odjakživa patří „virály“. Jak sám říká, je autorem mnoha světových virálů, za kterými ale stojí anonymně. „Obávám se, že nyní po světě nelítá virál, o kterém bych směl mluvit,“ říká s úsměvem.

V lednu ale jedna virální fotka s Markusem obletěla svět. To tehdy, když měl s další pěticí Čechů možnost setkat se s představitelem filmového Borata, s hollywoodským hercem Sachou Cohenem. Ten Čechům zaplatil pokutu, kterou dostali v kazašské Astaně od místní policie za to, že se chtěli na veřejnosti vyfotit v tzv.  „mankinách“.

To, co my (OMS) jsme v ČR, je on (Sacha Cohen) ve světě. Profesionální průserář, kterého se bojí pozvat na Oscary,“ říká Markus, který se chtěl s Cohenem setkat kvůli tomu, aby od něj dostal feedback ohledně svých dalších plánů.

Jak se Markus k Boratovi dostal? Objeví se Borat v dalším díle OMS a kdy by další díl OMS měl vůbec vyjít? Jaké jsou další plány talentovaného režiséra? Zůstane v Česku, nebo ho láká zahraničí? To vše si poslechněte v podcastu.