Oblíbila si gruzínskou vokální polyfonii, za kterou získala ocenění za šíření gruzínské kultury v Evropě. „Můj tatínek byl muzikant a já jsem jako malá věřila, že budu profesionální zpěvačka, tak se tomu aspoň věnuji pro zábavu,“ říká designérka Veronika Bratrychová a na rukou houpe malou Idu, čtyřměsíční miminko zabalené do deky její vlastní výroby s pohádkovými postavičkami a českou krajinou.

Poslechněte si další díl podcastu ze série Forbes 30 pod 30, ve kterém vám postupně představujeme úspěšné lidi z letošního, už čtvrtého ročníku. Ten dnešní je o designérce a ilustrátorce, jež získala ocenění v rámci Národní ceny za studentský design a v současné době se věnuje navrhování oboustranných velkoformátových dětských dek, které prodává ve vybraných pražských kamenných prodejnách.

Koncem roku plánuje spustit e-shop, kde by chtěla představit novou kolekci dětských produktů, funkčních věcí pro dospělé, ale taky výrobků do interiéru. Víc ale prozrazovat nechce. „Chci, aby to bylo pro ostatní překvapení. Nerada plánuji a baví mě pozorovat ten život, jak plyne – je to zajímavější,“ myslí si třicetiletá návrhářka, která si výrobou pletených dek splnila svůj sen. Spojila totiž dva světy – svět ilustrace a textilu.

Poslechněte si její další plány se značkou, ale taky třeba s chystanou výstavou pro lidi s roztroušenou sklerózou.

Další ze série podcastů o mladých a úspěšných z výběru 30 pod 30 najdete zde.