skip to main content
Forbes 30pod30 Podcast

Forbes 30 pod 30 podcast s Wendy Stoklasovou: jak skloubit barmanství, jógu a radost ze života

2 minuty čtení

Forbes 30 pod 30: Barmanka Wendy Stoklasová

Na setkání s některými lidmi se vyloženě těšíte, protože je vždycky zkrátka radost se s nimi bavit. K takovým patří Wendy Stoklasová – vždycky usměvavá, energií nabitá a pozitivní tak, že tenhle elán dokáže přenášet i na své okolí.

Wendy začínala svou kariéru v Londýně jako nadaná barmanka a během sedmi let se dokázala posunout z pozice za barem až vysoko nad něj: v luxusním londýnském baru Oblix jí nejprve svěřili pozici šéfbarmanky, posléze manažerky baru a vloni na podzim pak funkci guest relations & marketing manager. A to nejen pro londýnský bar, nýbrž celosvětově pro značku Zuma, Roka & Oblix.

„Moje role je teď péče o klienty a budování image naší značky ve světě,“ přibližuje Wendy manažerskou terminologii. „Mimo jiné mám na starost plánování velkých akcí, do nichž se má naše firma zapojit, jako je London Fashion Week, a taky organizování akcí přímo v Oblixu. Momentálně třeba chystám velký event pro Nike.“

A protože, jak říká, je práce manažerky na rozdíl od té barmanské spíš denní zaměstnání, zbývá teď Wendy víc času i na jiné aktivity. Momentálně ji nejvíc zaměstnává její vlastní projekt, nezisková organizace Bendy Wendy. Tu založila se svým partnerem Jamesem Hopkinsem, který je v Londýně spolumajitelem několika barů.

Reklama

„Když pracujete v tomhle oboru, často máte příšernou životosprávu. Nepravidelný denní režim, psychická i fyzická zátěž, a přitom málo času na spánek, jídlo nebo cvičení,“ vypočítává Wendy. „Já si ale na tyhle věci vždycky čas našla a dost mi to pomohlo všechno líp zvládnout. Teď bych chtěla tyhle zkušenosti využít a spolu s dalšími nadšenci pomáhat firmám a jejich zaměstnancům, aby dokázali líp skloubit pracovní a osobní život.“

O tom, jak to chce dokázat, o své práci v Londýně, o milované józe a taky o radosti z věcí, které děláte, Wendy vyprávěla v dalším dílu našeho podcastu věnovaného Forbes 30 pod 30.

Ty předchozí si můžete poslechnout zde.


Reklama
Reklama