Zpěvačka a herečka Žofie Dařbujánová má za sebou perný rok. Hlavně díky kapele Mydy Rabycad, pro kterou nejenom zpívá, ale i píše texty. Během náročné festivalové sezony s ní stihla vyjet do Spojených států a Kanady a ještě při tom s kolegy kapelníky přichystat svým fanouškům nové album M.Y.D.Y., které pokřtili v listopadu v pražské Lucerně.

„Teď už je volněji, až jsem z toho nervózní. Zase bych do nějakého kolotoče naskočila,“ říká rusovlasá zpěvačka v úvodu podcastu Forbes 30 pod 30.

Kolotoč se ale brzy opět rozjede. Mydy Rabycad totiž po Novém roce chystají turné ke svému novému albu a Žofie prozradila, že na jaře se vydají hrát opět do Spojených států.

Skupina, která se svezla na vlně electroswingu, nyní hraje svůj vlastní styl, který pojmenovala jako glamtronic. „Glamtronic nám dodává svobodu. Tím, že jsme si ho vymysleli, můžeme hrát téměř cokoliv. U electroswingu mi přišlo, že už není kam pokračovat,“ říká Žofie pro ni tak charakteristickým lehce chraplavým hlasem.

Žofie k nám přišla tak, jak ji všichni známe z pódií  ryšavé vlasy, rudé rty, třpytky kolem očí, šátek ve vlasech a pestrobarevné extravagantní oblečení. O to už se pro celou kapelu stará módní návrhářka, sama Žofie by ale časem také ráda rozjela svou módní značku, což chtěla udělat už letos. Nová deska a muzikantské povinnosti její start ale oddalují.

„Vím, že to udělám, ale zatím nevím kdy. Je to něco, na čem bych si chtěla dát hodně záležet. Nic, co bych chtěla dělat po kouskách,“ říká v podcastu.

Jak udělat z české kapely skupinu světového formátu? Čemu frontmanka Mydy Rabycad nikdy neodolá a bude vždy ryšavá, tak jak ji známe celou dobu? To vše se dozvíte v aktuálním podcastu výše, všechny ostatní podcasty Forbesu jsou k poslechu zde.