Přes tisíc článků, stovky fotek a citátů. Každý den, už dva roky, pro vás připravujeme ten nejoptimističtější byznysový web v Česku. Rozhodli jsme se ohlédnout a zjistit, které články na Forbes.cz byly nejčtenější. Pokud vám unikly, máte příležitost to teď dohnat.

Co všechno o vás ví Google? 10 adres, které by měl znát každý, kdo je na internetu

Kdo má přístup k mému účtu na Googlu? Co o mně Google vlastně ví? Jak to, že mi zobrazuje reklamu na hory, když si kupuju lyže? Každý, kdo je na internetu, by měl znát tyto odkazy. Pro ty, co používají Google nebo některou z jeho služeb, je to skoro povinnost.

Čtete dál.

googlehq


Jak to vypadá na palubě, když dáte za letenku půl milionu korun

Derek Low není žádný boháč. Podniká, často cestuje, ale letenku na nejdražší lince světa by si dovolit nemohl. Přišel ale na jednoduchý fígl, jak se k ní dostat. Svůj let nafotil, popsal a publikoval na svém blogu. A z článku se stal internetový hit.

Čtěte dál.

DCIM100GOPRO


Jednoduchý návod, jak se donutit k tomu, do čeho se vám nechce

Naučit se dělat nové věci – a hlavně u nich zůstat – není jen tak. Vůle, sebekontrola, umět si poručit, vydržet něco nepříjemného, začít, i když se nám nechce… To jsou dovednosti, které se na škole neučí. Existuje ale řada technik, pomocí kterých můžete sebekontrolu posílit.

Čtěte dál.

maraton


Pan Tank Ono. Proč u něj tankujete levněji a jak udělat z nuly 35 pump

Celý byznys Jiřího Ondry funguje na velkých číslech. Nižší ceny znamenají nejen vyšší prodeje pohonných hmot, ale také více zákazníků, kteří nakoupí občerstvení, cigarety či alkohol. Samozřejmě za normální ceny.

Čtěte dál.

pan-tank-ono


10 profesí, které by už brzy mohly přestat existovat

Aby přišlo nové, staré musí jít. Tahle nemilosrdná logika platí i na trhu práce. V současnosti se nejvíc pozic nabízí v IT sektoru a na něj napojených službách. Počet těchto míst ale roste na úkor tradičních profesí. Některé se tak ocitají doslova na pokraji zániku.

Čtěte dál.

fotograf


Které články bavily nejvíc vás? Co chcete na Forbes.cz číst? Pište na redakce@forbes.cz, ať víme, co do dalších let zlepšit.