Forbes Espresso

Nová éra. Seznamte se: Joe Biden, americký prezident. Po boku viceprezidentky Kamaly Harris včera usedl do křesla nejmocnějšího muže světa. Zazpívaly mu k tomu JLo a Lady Gaga, poetické (a virální) poselství přednesla teprve 22letá básnířka Amanda Gorman, ovšem Donald Trump chyběl. Za 150 let jako první prezident dobrovolně inauguraci svého následníka vynechal, místo toho naposledy sedl do Air Force One a odletěl na Floridu. A akciové trhy radostí poskočily.

Forbes Espresso

Choco_afro for the win. Zatímco ještě loni touhle dobou sledovalo na Instagramu Dominika Feriho necelých 200 tisíc lidí, dnes už tam má přes 930 tisíc fanoušků, dotahuje hvězdy formátu Petra Čecha a Leoše Mareše a je jednoznačně skokanem roku. Co s takovým dosahem plánuje dělat a začne na Instagramu vydělávat? A naučí se tancovat kvůli TikToku? Dočtete se v obsáhlém cover rozhovoru.

Forbes Espresso

Je živý! Dobré zprávy přišly z Číny. Pohřešovaný miliardář Jack Ma, který se ze světa ztratil na konci listopadu, se včera prostřednictvím videohovoru spojil se stovkou vesnických učitelů v Číně. Heuréka. Investoři Alibaby si oddechli, akcie na hongkongské burze taky. A byl to výdech a nádech za 63 miliard dolarů.

Je ráno, míříte do práce a nevíte kam dřív?

Forbes Espresso je všechno, co potřebujete vědět, abyste svůj den začali chytře. Pětkrát týdně, ve vašem mailu.
Přihlaste se k odběru.