Forbes Espresso

Co si budeme pamatovat. Asie, kolébka koronaviru, prochází podle aktualizovaného hodnocení Mezinárodního měnového fondu nejhorší ekonomickou recesí „v živé paměti“. Tamní ekonomika by se měla letos zmenšit o 2,2 procenta. Nebuďte z toho ale smutní, příští rok má přijít velkolepý návrat a jeho hlavním tahounem bude… Čína! Tak pozor na to, jak je lidská paměť tvárná.

Forbes Espresso

Je to (skoro) doma. Sedmý nejbohatší Čech Pavel Tykač, respektive společnost Vršanská uhelná z jeho skupiny Sev.en Energy, převezme od ČEZ kontroverzní hnědouhelnou elektrárnu Počerady už poslední den letošního roku. Tedy o tři roky dřív, než byl původní deal, a zaplatí za to o půl miliardy korun víc. Firmy se na tom dohodly kvůli novým emisním pravidlům EU.

Forbes Espresso

Distanční, ale pro všechny. A jelikož má Pavel Tykač kromě uhelných elektráren spolu se svou ženou Ivanou i obecně prospěšnou společnost Women for Women, tak se rozhodli, že pomohou dětem, jejichž rodiny mají problém zajistit jim po technické stránce účast na online výuce. Cíl? Notebook a připojení pro všechny.

Je ráno, míříte do práce a nevíte kam dřív?

Forbes Espresso je všechno, co potřebujete vědět, abyste svůj den začali chytře. Pětkrát týdně, ve vašem mailu.
Přihlaste se k odběru.