Forbes Espresso

Aspoň že spolu mluví. Biden a Putin si v Ženevě střihli nejsledovanější odpolední dýchánek planety. Moc kamarádský pokec to ale nebyl. Třeba proto, že vrcholem celé téhle spektakulární show je jen návrat velvyslanců zpátky do Washingtonu a Moskvy. A pak taky několik neurčitých plánů do budoucna. Jsou ale období na planetě Zemi, kdy se i tohle dá považovat za úspěch.

Forbes Espresso

Kellner by měl radost. Když v roce 2018 plzeňskou Škodu Transportation za 8,3 miliardy koupila PPF, bylo to docela překvapení. Tenhle deal se jí ale začíná zajímavě vyplácet. Tržby strojírenského obra podle jejího šéfa Petra Brzeziny příští rok překročí miliardu eur a v zásobě je už teď práce do roku 2025 za 80 miliard. Tentokrát korun.

Forbes Espresso

Suez byla sranda. Když se v Suezu vzpříčila obří nákladní loď Ever Given, Evropa začala mírně kolabovat. Průplavem už se pluje dál, ale další lodní průšvih je před námi. Jeden z největších čínských přístavů brzdí hádejte co? Je to tak, zase covid-19. Lodě v Jen-tchienu stojí a kontejnery se kupí. Jestli chcete dárky na Vánoce, není na co čekat.

Je ráno, míříte do práce a nevíte kam dřív?

Forbes Espresso je všechno, co potřebujete vědět, abyste svůj den začali chytře. Pětkrát týdně, ve vašem mailu.
Přihlaste se k odběru.