Pokud nás už nějaký ten pátek čtete, víte, že my ve Forbesu máme rádi jedno krásné motto: „Život je bohatý.“ A protože na vás myslíme, ukážeme vám teď, jak si takový bohatý život také se vší parádou užít. Své o tom ví i milovník všeho krásného, šéfdesignér Škody Jozef Kabaň, který je i právě proto na obálce našeho třetího vydání speciálu Forbes Life, jenž dnes vychází. Co všechno v něm najdete?

 

Koupit Forbes Life online »
99,– | poštovné zdarma


Musím ukočírovat své ego

Třiačtyřicetiletý Slovák Jozef Kabaň pracoval pro Volkswagen, Audi, jako designér stvořil podobu nejrychlejšího sériového vozu Bugatti Veyron a teď se jako šéfdesignér Škody definitivně zařadil mezi světovou špičku. Je podepsaný pod vzhledem všech škodovek od rapidu po nový kodiaq a jeho nápady dnes rozhodují o tom, jak se bude dařit největší tuzemské firmě s obratem přes 330 miliard korun, a tím pádem i celé české ekonomice. A nakonec vlastně tak trochu i nám. Jak přemýšlí a pracuje nejsledovanější designér v Česku?


Pepík z Tasmánie

chromy
O jedné dlouhé a fascinující (pravda, také trochu delší) cestě je i příběh nejlepších vín z daleké Tasmánie, který by vás mohly zajímat ze dvou důvodů. Vlastně ze tří, když připomeneme, že to je to také nejlepší chardonnay na světě. Ale zpět k tomu podstatnému – za vinicí, kterou vám ukážeme, totiž stojí český emigrant Josef Chromý. A co je ještě lepší, tenhle skoro 86letý podnikatel prožil na druhé straně světa neuvěřitelný příběh jak z hollywoodského filmu.


Pohádky od fontány di Trevi

Římský módní dům Fendi letos slaví 90 let a my vám společně s brazilskou modelkou Fernandou Liz, která v Itálii fotila speciálně pro český Forbes, ukážeme to nejlepší z kolekce, kterou pro Fendi navrhl Karl Lagerfeld.


Nohy v teple

Přemýšlíte o tom, že v zimě vyrazíte někam za teplem? Jasně, proč ne, jenže pak přichází klíčová otázka – kam a do kterého hotelu? My vám ukážeme deset nejzajímavějších a nejlepších hotelů na světě, kde se rozhodně zahřejete. Co byste říkali na Necker Island Richarda Bransona?


Tankuju štěstí

auta

Radek Pokorný má rád stará auta a jeřáby. První ho více baví, druhé ho více živí, ale obojí je pro něj byznys a zábava. Muž, který vyrostl jako developer, chce teď Čechům dokázat, že i byznys s veterány může být kultivovaný. Přečtěte si story o cestě za halou na okraji Prahy plnou krásných veteránů.


50 věcí, které musíte mít

Chcete od života jen to nejlepší a my vám ukážeme, co k tomu potřebujete. Šest našich kurátorů pro vás vybralo 50 věcí, které musíte mít. Od audia, přes doplňky do bytu, technologické vychytávky až po nejlepší věci na sport. Zkrátka výběr toho nejlepšího.


Fuckin‘ awesome

Alex Kratěna vedl nejlepší bar na světě. Pak se ale rozhodl, že chce něco víc – žít „fuckin‘ awesome“. Aneb vypravili jsme se do Londýna za jedním z nejlepších českých barmanů.


Rychle a zběsile

mclaren
Ukážeme vám, jak to dopadne, když se v autě rozhodnete změřit síly s letadlem. Ale nebojte, to auto není jen tak ledajaké – je to supersport McLaren 570S, díky kterému anglická automobilka poprvé otevřela dveře do světa speciálů s DNA formule 1 i těm, co o něm doteď jen snili. Vstupenka do něj vás ovšem vyjde na 5,5 milionu korun.


Zlaté rouno

Víte, kde se vyrábějí jedny z nejdražších a nejlepších látek na pánské obleky? Ta vesnice se jmenuje Trivero, leží na severu Itálie kousek od Milána a my vás sem v naší reportáži vezmeme. Kromě látek tady totiž objevíte ještě něco – příběh krále italských obleků Ermenegilda Zegny.

Děkujeme, že nás čtete, a dejte vědět, co se vám líbí, co se vám nelíbí a jak se máme zlepšit!

pavel.kalous@forbes.cz

forbes-life