Už jsme zažili zemi, kde zítra znamená včera. Ale teď je teď a svět okolo nás se mění raketovou rychlostí – auta se řídí sama, stroje se učí, umělá inteligence pracuje za nás. To všechno ovlivňuje život každého z nás. Víc než si připouštíme.Proto jsme vymysleli Forbes NEXT. Magazín o budoucnosti, inovacích, technologiích, startupech a vědě. Jednou za čtvrt roku vám přineseme časopis o všem, co se na nás chystá. Ve světě i v Česku. Co najdete v jarním Forbes NEXT, který vychází právě dnes a koupíte ho ve všech dobrých trafikách i v našem e-shopu?

#ROZHOVOR

Samorost

S Jakubem Dvorským, tvůrcem nejkrásnějších českých her jako Machinarium nebo Samorost. Díky nim vydělává víc peněz, než kolik potřebuje, takže mu ani nevadí, že 9 z 10 lidí, kteří hrají jeho hry jsou piráti.


#VELKÁSTORY

O tom, proč je Uber super a jak chce jeho šéf Travis Kalanick být u všeho, co je v pohybu: ať jsou to lidé, nebo zboží.


#VĚŠTBA ROMANA STAŇKA

Nejúspěšnější Čech v Silicon Valley předpovídá 5 věcí, co se stanou do roku 2020. Víte, že bychom si měli vážit toho, že můžeme řídit auta? A že se Dell s HP spojí, aby se zachránily?


#PŘÍBĚH

space know

Český startup SpaceKnow umí spočítat auta z vesmíru (a vůbec všechno, co je vidět díky analýze satelitních snímků). Díky strojovému učení a neuronovým sítím třeba spočítá, kolik aut včera parkovalo před supermarkety v Mnichově. Nebo kolik lodí bylo za posledních 10 let v Perském zálivu.


#StartupovýSPECIÁL

O tom, kdo vám dá peníze na váš nápad. Průvodce českými investory a návod, jak na ně.


#DENÍK psaný LSD

Trojice dobrovolníků (právník, bankovní analytik, startupistka) vyzkoušela mikrodávkování psychedelik na vlastní kůži. Jak jim LSD pomůže v jejich práci?


#ALL ACCESS

airbus

Jak se vyrábí nejmodernější dopravní letoun současnosti? Byli jsme se podívat v továrně Airbusu.


#SCIFI POVÍDKA

Julie Novákové: Všechny vůně světa… O tom, co se stane, až do virtuální reality přidáme i čich.

…a taky kolo z recyklovaných kávových kapslí, sídlo Applu, komiks o Elonu Muskovi, český vírník (napůl auto, napůl letadlo), plíce na objednávku, story o Nvidia, výzkumníci Dalibora Dědka, české šmírovací startupy… a spousta dalšího čtení.

PS: Další Forbes Next vychází v červnu. Aby vám neuniklo žádné vydání, zařiďte si předplatné TADY.

forbesnext2017