Zajímá nás budoucnost. Díváme se rádi dopředu, ohlížet se za úspěchy nemá moc velkou cenu. Chceme vědět, co se děje ve světě technologií, inovací, vědeckých objevů, chytrých věciček… Prostě jak se nám změní život v budoucnu. Proto jsme vymysleli Forbes NEXT.Tohle speciální vydání, nulté číslo, má novou tvář. Ale to podstatné, co dělá Forbes Forbesem, zůstává: příběhy, fakta, čísla, infografiky a optimistický nádech. Forbes NEXT je plný věcí, které nás čekají, a my vám je ukážeme už dnes.

vedlejsi2


Digitální prorok
Vint Cerf před 40 lety vymyslel protokol, na kterém stojí celý internet. Teď jako hlavní futurolog Googlu pomáhá stavět meziplanetární internet a varuje nás před splašeným softwarem, který by ho mohl zmáčknout v masážním křesle, a digitální dobou temna (v níž si už třeba nikdo neotevře tento článek). Rozhovor s Chief Internet Evangelist, který NASA pomáhal vytvářet rakety programu Apollo, najdete ve Forbes NEXT na straně 28.


Nejlepší české startupy
Dali jsme dohromady porotu 50 českých investorů, mentorů a odborníků na startupy, aby nám pomohla vybrat TOP 20 českých startupů. A ve Forbes NEXT je výsledek (některá jména vás určitě překvapí). Kromě žebříčku také na třiceti stranách startupového speciálu najdete příručku pro začínající podnikatele a rady, tipy (kde sehnat peníze & kde pracovat), příběhy nadějných startupů (Gamee, BattSwap), návod, jak správně pitchovat, slovníček (pitchovat a spol.) a spoustu dalšího čtení.

vedlejsi4


Unit 8200
Utajovaná jednotka izraelských ozbrojených sil není jen mýty opředeným týmem specializujícím se na špionáž a kyberbezpečnost. Je to zřejmě také nejlepší škola podnikání na světě, z níž vzešly stovky inovativních startupů (například Waze). Díky téhle unikátní reportáži tam můžete nahlédnout.


Kyborg v lidské kůži
Jak to vypadá, když máte mezi palcem a ukazováčkem pod kůží implantovaný počítačový čip. Jan Hubík to ví – je jedním z dvanácti Čechů, kteří čip pod kůží mají. Dá se s ním platit, sdílet kontaktní údaje, přihlásit se k počítači nebo třeba odemykat dveře. My jsme si na to rentgenem posvítili.


Češi, kteří pomáhají měnit svět
Vědci, programátoři, designéři, startupisté… žijí mezi námi (od Prahy po Kalifornii nebo Kongo) a to, co dělají, má velkou sílu. Seznamte se s Davidem Pavlíkem (SpaceX), René Morkosem (ALICE), biologem Václavem Nebeským, fyzikem Petrem Hořavou, virologem Pavlem Plevkou a dalšími Čechy, kteří pomáhají měnit svět k lepšímu.


Nová ruka. Zn: Na počkání

vedlejsi

V Ostravě vzniká zcela mimořádná věc. Jiří Rosický vyrábí protézy. A už 10 let čeká, až technologie dožene jeho vize – aby vám jeho zakázkovou protézu nebo ortézu na zlomenou nohu vytisknou přímo a hned v nemocnici. Teď ta doba přichází.


Bitcoin vs. Dolar
Jak to bude dál? Story o tom, že účelem bitcoinu není umožnit libertariánským technohipíkům, aby si na webu mohli koupit trávu. Technologie, která jej pohání, skýtá nové možnosti převodu peněz, a my vám je v tomhle příběhu (převážně) o Chain.com, řekneme.


Jeden den pana H. v roce 2050
Datektivní (to není překlep) povídka Patricka Zandla o tom, jak se v budoucnu budou vyšetřovat mimořádné události na pomezí virtuální reality a reálného světa. Hutné čtení, které vás donutí se zamyslet.

obalka NEXT