Brněnská firma Sewio Networks umí v reálném čase a s přesností na centimetry sledovat v reálném čase pohyb lidí i strojů uvnitř budov – zjednodušeně řečeno je to taková přesnější GPS pro vnitřní prostory. A to se hodí v mnoha oblastech: od výrobních závodů, přes logistické firmy či řízení provozu ve skladech až po tréninky sportovních týmů.

Čtěte více: Milion dolarů pro Sewio. Brněnský startup lokalizuje stroje i lidi v reálném čase

Ve čtvrtém podcastu Forbes Next se o internetu věcí bavil redaktor Michael Mareš se zakladatelem Sewia Milanem Šimkem. To, co původně vzniklo jako diplomová práce na univerzitě VUT a posléze nastartovala zakázka pro Evropskou vesmírnou agenturu, je dnes jeden z nejnadějnějších českých startupů.

Sewio dodává do 45 zemí na světě a spolupracuje s velkými klienty, jejich technologii pro přesnou lokalizaci si pořídila například společnost Cisco.

Sewio má jednu velkou výhodu: v oboru, kde se pohybuje, je velmi střídmá konkurence. „Na světě je tak 10 až 20 firem, které mají expertizu na přesné lokalizační řešení a dokáží s technologií UWB (Ultra Wide Band) pracovat,“ říká Šimek v podcastu.

V něm dále mluvil o tom, že Sewio se loni dostalo na break even a chystá se vzít další investici na rozvoj, že ve startupovém životě je nejdůležitější entuziasmus nebo že Češi jsou hračičkové a že i díky úspěchu firem jako je Codasip nebo TeskaLabs je vidět, že na vlnu IoT naskočili včas.
banner podcast cisco

Poslechněte si všechny podcasty Forbes Next: