skip to main content
Forbes Woman

Forbes Royal: Princ Charles potvrdil, že onemocněl koronavirovou infekcí. Příštímu králi je 71 let

2 minuty čtení

Nemoc, která si nevybírá. Britský následník trůnu princ Charles potvrdil, že jeho test na koronavirus je pozitivní. Princ z Walesu, kterému je 71 let a spadá tak už do významně rizikové skupiny, svou diagnózu oznámil prostřednictvím tiskové zprávy z jeho sídla v Clarence House.

Princ vykazuje zatím „mírné příznaky onemocnění“ a jeho zdravotní stav je jinak „velmi dobrý“. Vzhledem ke svému věku okamžitě vyslyšel doporučení poradců a izoloval se na svém skotském sídle v zámku Balmoral.

Reklama

Jeho matka, královna Alžběta II., má za měsíc rovných 94 let, a její manžel, princ Philip, vévoda z Edinburghu, je ještě o pět let starší. Panovnice s manželem již týden zůstávají v bezpečí svého sídla ve Windsoru, kam Alžběta před několika dny předčasně odjela na velikonoční svátky – o týden dříve, než bylo v plánu.

Ještě předtím Alžběta II. napsala prostřednictvím oficiálního twitterového účtu mimořádně silné poselství nejen svým poddaným, ale i celému světu bojujícímu s pandemií.

Reklama

Jak uvedla BBC, s královnou Alžbětou II. se princ Charles naposledy setkal ve čtvrtek 12. března.

Není zřejmé, kde se princ Charles koronavirem nakazil, neboť v posledních dnech a týdnech absolvoval mnoho veřejných setkání. Spekuluje se, že přenašečem mohl být monacký kníže Albert. I ten před pár dny potvrdil, že je pozitivní a léčí se – oba aristokrati se přitom potkali na nedávném charitativním setkání v Londýně, uspořádaném pro organizaci WaterAid.

Druhým v pořadí na britský trůn je po svém otci Charlesův starší syn princ William, který se s manželkou a třemi dětmi uchýlil na své panství Anmer Hall v Norfolku. Oba synové, princ William i princ Harry, žijící s manželkou Meghan a synem Archiem v Kanadě, byli o otcově stavu informováni.

Zprávu aktualizujeme.

Reklama
Reklama