Aplikace Pavla Kacerleho, která uživatelům umožňuje ze svého telefonu vystřelit penaltu na reálného fotbalového brankáře, hlásí nové pozoruhodné investory. 1,4 milionu eur, tedy přes 36 milionů korun, do něj nalévají Jaroslav Beck, Robert Kyncl a Richard Li.

První jmenovaný má za sebou parádní exit z projektu Beat Saber, Robert Kyncl je obchodním ředitelem YouTube a Richard Li je dolarový miliardář, který v roce 1989 zakládal první asijskou satelitní televizi Star TV.

K investičnímu kolu se přidal i fond J&T Ventures, který společně s fotbalovým reprezentantem Jakubem Janktem do projektu poslal peníze už na jaře. Celkem už startup v rámci seedového kola získal 50 milionů korun.

Když navrch vzpomeneme i firmu STRV Lubo Smida, která aplikaci pomáhá vyvinout, potkala se u Live Penalty hned čtveřice zástupců Forbes 30 pod 30: Smid, Kacerle, Beck a Jankto.

Beck s Kynclem do startupu vstupují pod hlavičkou nově zformovaného fondu JARO Capital, s nímž mají plán investovat do tuzemských projektů s celosvětovou ambicí definovat i nová odvětví.

„Live Penalty jsou přesně takovým projektem, a proto jsme rádi, že Pavlovi a jeho týmu můžeme pomoci dostat jejich vizi do finální fáze,“ říká k investici Jaroslav Beck. Hongkongský investor Richard Li, jehož majetek Forbes odhaduje na 4,5 miliardy dolarů, má mladé české firmě výrazně pomoci s expanzí na asijský trh.

„K naplnění naší vize jsme nemohli získat lepší investory,“ pochvaluje si šéf Live Penalty Pavel Kacerle, který chce s novým kapitálem v zádech aplikaci zpřístupnit v režimu 24/7, a proto i posílit aktuálně osmnáctičlenný tým.

„Live Penalty je nástrojem pro sportovní svět, který hledá způsoby, jak se spojit s tím digitálním. Naším cílem je získat pro hru nejlepší světové týmy a brankáře,“ popisuje Kacerle další plány. Live Penalty se mají výhledově dostat od fotbalu také k dalším sportům.