skip to main content
Forbes Podcast

Raději než rychlý start je lepší si kariéru vybudovat postupně, říká Bet Orten

Jak se stát módní fotografkou s Bet Orten

Bet Orten fotí kolekce pro české i zahraniční značky a časopisy, mezi jinými třeba pro Jakuba Polanku, Zoryu nebo Pavla Brejchu. Za víc než 10 let v oboru ale ukázala, že se nedá zaškatulkovat jen jako módní fotografka. Je také známá svým aktivismem, v roce 2012 například za fotografie na záchranu Lázní Kyselka získala cenu Czech Grand Design jako fotografka roku. Studovala v Londýně a New Yorku, byla v týmu fotografa Stevena Kleina, svou vizi života a práce v zahraničí ale musela nečekaně změnit.

„Mým snem bylo žít a pracovat v zahraničí a za tím jsem si šla. Proto jsem v Londýně zvládla žít v malém pokoji za neuvěřitelné peníze, kde foukalo, měla jsem otravné spolubydlící a plesnivou koupelnu a do centra jsem jezdila hodinu na kole. Pak jsem ale otěhotněla a musela jsem to, kvůli čemu jsem tady doteď byla, odsunout do pozadí, protože bych si to nikdy neodpustila,“ říká Bet Orten, která se ve čtyřiadvaceti zřekla práce pro britskou Vogue a rozhodla se vrátit do Česka.

Reklama

Ovlivnilo tohle rozhodnutí nakonec její kariéru? Je pro fotografa důležitá škola? Co jí dala stáž u Stevena Kleina, jaký je Brad Pitt a mají umělecké rezidence smyl? Poslechněte si celý podcast.