Je to pět let, co jejich hvězda začala až oslnivě zářit a plnit titulky nejen českých, ale i světových médií. Dvojice byznysových parťáků Otakar Šuffner a Marek Vašíček si se svou tradingovou platformou FTMO ale na úspěch musela několik let počkat.

„První čtyři roky jsme se plácali na místě,“ popisuje Marek Vašíček v dalším Forbes Byznys podcastu strastiplnou cestu české fintechové hvězdy, díky níž se stali ve svém oboru hvězdami.

Dříve v nich přitom potenciál neviděli ani samotní investoři – a oba muži se shodují, že to bylo jedině dobře. Dnes si totiž mohou dopřávat svobodu bez nutnosti každoročně plnit investorská „kápéíčka“ a mají volnou ruku v plánování. 

Jejich byznys se i loni rozrostl z pohledu výnosů ze čtyř na pět miliard korun a zisk před zdaněním a odpisy by mohl podle interních odhadů vůbec poprvé překonat dvě miliardy. 

Ovládni AI!
Vydání Forbesu Ovládni AI!

Teď hlavně Šuffner s Vašíčkem přemýšlejí, jakým způsobem překotný růst dál udržet. Často se tak děje ve fastfoodu McDonald’s na pražském Václavském náměstí, kde se každé úterý sejdou, aby řešili strategické byznysové věci.

„Dříve vlastně nebylo v šest ráno nic jiného otevřeno, proto ten Mekáč,“ usmívá se polovina dobře namazaného byznysového stroje Otakar Šuffner. 

„Scházíme se tam na úterní snídani, a ještě než začnou chodit lidi, řešíme spoustu důležitých věcí,“ dodává v podcastu, který vám dá nahlédnout i do soukromí obou mladých podnikatelů.

Jaké další plány s FTMO mají? Jak vybudovat miliardovou firmu bez investorů? A za co rádi utrácejí peníze? To vše si poslechněte v podcastu.