Nápojářská skupina Kofola ČeskoSlovensko se pohybuje v segmentu, na který tvrdě dopadla protipandemická opatření. I tak se jí loni povedlo udržet zisk EBITDA nad jednou miliardou korun s mírným poklesem tržeb, které se i loni udržely nad šesti miliardami korun. Pomohla jí k tomu loňská akvizice Ondrášovky a Korunní.

„Příležitostí asi bude dost, ale akvizice teď nechceme dělat. Strategicky v nápojích máme vše, co potřebujeme. Pokud by se objevilo něco zajímavého, dívat se na to budeme, ale teď nehledáme,“ říká v dalším Forbes Byznys podcastu k budoucím možným akvizicím majitel a hlavní tvář Kofoly Jannis Samaras.

Firma s více než dvěma tisíci zaměstnanci najela v minulém týdnu na povinné testování zaměstnanců. „Z mého pohledu běží v tomto ohledu vše hladce. Velký smutek ale vidíme v gastronomii, kde je dopad obrovský,“ obrací Samaras pozornost k trhu, který je už několik měsíců doslova u ledu.

Kdy nás podle Samarase čeká otevření restaurací? A jaké kroky plánuje Kofola na poli udržitelnosti? I o tom si 89. nejbohatší Čech povídal s redaktorem Janem Strouhalem v novém díle Forbes Byznys podcastu.