Odešel z korporátu, opravil tvrz, postavil luxusní středověký kemp a teď si Ondřej Slačálek plní další sen. V nejromantičtější části Prahy rekonstruuje historický byt a investorům tak nabízí zajímavou příležitost.

Najít nemovitost s geniem loci, za peníze investorů ji zrekonstruovat a nabídnout k dalšímu prodeji. To je vize společnosti Amazing Residence, která se zabývá rekonstrukcemi zajímavých objektů v centru Prahy.

Volba padla na nákup bytu na Malé Straně v ulici Tomášská spojující Malostranské a Valdštejnské náměstí. Jednu z mála malostranských ulic vystavěných na rovině si svého času vybral k bydlení i náš první prezident Tomáš Garrigue Masaryk.

„Malou Stranu mám pro její historickou architekturu velmi rád. Tomášská ulice je hlavní tepnou směrem k Malostranskému náměstí, sousedí s Parlamentem a je relativně rušná. Ale ve chvíli, kdy se za námi zavřela vrata průjezdu, zavládlo úplné ticho,“ vzpomíná na první návštěvu místa Ondřej Slačálek, jednatel Amazing Residence.

Byt je součástí rekonstruovaného domu, unikátního dvěma popisnými čísly. V minulosti se mu proto říkalo Dům U tří zlatých trojek a U Tří komeníků. Do jeho podoby se promítly prvky renesance, baroka a klasicismu.

„Je v něm mnoho historických detailů. Po staletí se přidávaly různé přístavky a zídky, i proto je byt členitý a má několik úrovní. V místnosti, kterou plánujeme přeměnit na koupelnu, je například hřebínková renesanční klenba. A i když to nyní není úplně viditelné kvůli pozdějším přístavbám, myslím si, že v něm byla i historická černá kuchyně,“ usmívá se Ondřej Slačálek.

Stará, ale chytrá nemovitost

Devětačtyřicetiletý podnikatel je autorem několika úspěšných projektů v oblasti cestovního ruchu, gastronomie, pivovarnictví či glampingu. Ještě před několika lety přitom pracoval jako projektový manažer ve Vodafonu, Raiffeisenbank nebo PPF.

Z korporátu odešel, aby si mohl plnit své sny. V Malešově nedaleko Kutné hory zrekonstruoval rozpadající se středověkou tvrz, vybudoval muzeum, oživil prastarý pivovar a vybudoval luxusní středověký kemp, ve kterém hosté spí v replikách středověkých stanů.

Aktuálně také rekonstruuje nemovitost ve vesnici Tajná u Mělníka a která bude sloužit ke komerčnímu pronájmu.

Rekonstrukce historického bytu na Tomášské je další výzvou. V plánu je nemovitost rozdělit na dvě bytové jednotky a zrekonstruovat do podoby luxusního bydlení.

„Trendem jsou menší byty, kterých na Malé Straně mnoho nenajdete. V nabídce bývají obrovské prostory s plochou i dvě stě metrů čtverečních, které jsou svojí hodnotou zajímavé pouze pro velmi specifickou cílovou skupinu,“ vysvětluje Ondřej Slačálek rozdělení bytu.

Aktuálně se podepisují smlouvy a hledají peníze od investorů.

Ondřej Slačálek se investory rozhodl oslovit přes crowdfundingovou investiční platformu Roier, díky které v minulosti financoval několik svých projektů. Například Tajnou Stránku nebo Přátelský pivovar Malešov.

“Líbí se mi, jak Roier dokáže propojit zajímavé projekty se soukromými investory a zajistit tak podnikatelům rychlé a flexibilní financování, které by v bance trvalo i měsíce. A investorům bezpečné a vysoké zhodnocení peněz díky investici, která je zajištěna nemovitostí,” pochvaluje si spolupráci s Roierem podnikatel.

V Amazing Residence se prý nebojí tvořit z historických domů a bytů chytré domácnosti, aniž by jakkoli narušil autenticitu místa. V Praze na Starém Městě a na Malé Straně už mají vytipováno několik projektů k rekonstrukci ve stejném duchu jako Byty Tomášská, včetně zapojování dalších investorů. Mimochodem, na jeho Přátelský pivovar v Malešově, se jich složilo hned dvaačtyřicet.

„Pokukujeme i mimo Prahu. Zaměřujeme se na zajímavé a výjimečné objekty, ať už pro svou lokalitu nebo historický kontext,“ vysvětluje Slačálek.

Investice už od pěti tisíc

Nápad na založení společnosti Amazing Residence, která bude nemovitosti s geniem loci nakupovat, rekonstruovat a nabízet k prodeji, se zrodil ze spolupráce Ondřeje Slačálka a jeho obchodní partnerky Lenky Vilímkové.

„Rozhodli jsme se, že spojíme naše zkušenosti z rekonstruování i financování nemovitostí a začneme rekonstruovat historické objekty pro koncové zákazníky,“ říká Ondřej Slačálek.

Bytem v Tomášské ulici spolupráce začíná. Slačálek nyní hledá peníze od investorů. „Nabízíme jedinečnou příležitost, jak zhodnotit svůj kapitál s výnosem od 9,7 procent ročně. Investovat do nemovitosti v nejromantičtější části Prahy, je na platformě Roier možné už od pěti tisíc korun,“ hlásí Slačálek.

V první fázi investiční příležitosti použije společnost Amazing Residence finanční prostředky na nákup nemovitosti. V další etapě proběhne rozdělení nemovitosti na dvě bytové jednotky a jejich následná přeměna v atraktivní a luxusní bydlení. Na trhu by se byty měly objevit na podzim letošního roku.

„Malostranská lokalita neztratí na své atraktivitě. Je ideální na bydlení i na pronájem. V oblasti je navíc v nabídce jen malé množství nemovitostí, jde proto o investici, která představuje bezpečně uložené peníze,“ je přesvědčený Ondřej Slačálek.