skip to main content

Gigant Diageo koupil Deadpoolův gin. Které další hvězdy mají svůj alkoholový brand?

Zpeněžit své dobré jméno můžete různě. A když už do toho půjdete, proč se nepustit do něčeho tak příjemného, jako je alkohol? Tahle možnost už napadla řadu celebrit a jednou z těch veleúspěšných je herec Ryan Reynolds.

Ten v roce 2018 spojil svou hvězdnou sílu s oregonským ginem Aviation a i díky němu se z něj v posledních dvou letech stal druhý nejprodávanější prémiový gin ve Spojených státech. 

Úspěchu si všiml i světový alkoholový gigant Diageo, do jehož portfolia patří mimo jiné značky Johnnie Walker či Smirnoff, ale i další giny jako Tanqueray a Gordon’s, a včera oznámil koupi společnosti Davos Brands, pod niž Reynoldsův Aviation American Gin patří, za úctyhodných 610 milionů dolarů.

335 milionů přitom Diageo vyplatí rovnou, zbytek pak v následujících deseti letech v závislosti na tom, jak se značce bude dařit. Filmový Deadpool prý přitom bude mít v Aviation i nadále podíl, konkrétní detaily dealu však žádná strana nezveřejnila.

„Před více než dvěma lety jsem se stal vlastníkem Aviation Gin, protože miluju chuť Aviation více než kteréhokoli jiného destilátu. Co jsem však neočekával, byla čirá tvůrčí radost z učení se v novém odvětví. Možnost pěstovat značku spolu s mou společností Maximum Effort Marketing patří mezi ty nejlepší projekty, na kterých jsem kdy spolupracoval,“ uvedl v oficiálním prohlášení třiačtyřicetiletý herec, kterého americký Forbes letos zařadil na druhé místo žebříčku nejvýdělečnějších celebrit díky vydělané částce 71,5 milionu dolarů.

Které další áčkové hvězdy už do alkoholových brandů investovaly?

Justin Timberlake a tequila Sauza 901

Když milujete tequilu a máte na to, nezbývá než si pořídit její vlastní značku. Prémiová, třikrát destilovaná tequila z dílny Sauza Liquors, patřící do impéria Beam Inc., které vlastní i brandy jako Jim Beam či Courvoisier.

Další celebrity se značkou tequily: George Clooney (Casamigos – tu koupilo Diageo už v roce 2017 za rovnou miliardu dolarů), Nick Jonas (Villa One)

David Beckham a whisky Haig Club

Image 2 – Welcome to Haig Club

Fotbalová a lifestylová superstar se na spolupráci s obrem Diageo dohodla v roce 2014 a výsledkem je skotská highland whisky vyzařující luxus a styl. Existuje ovšem i obyčejnější verze Haig Club Clubman, kterou si prý můžete v klidu dát i s colou.

Další celebrity se značkou whisky: Matthew McConaughey (Wild Turkey Longbranch), Bob Dylan (Heaven’s Door Spirits), Drake (Virginia Black), 

Angelina Jolie, Brad Pitt a víno Miraval Rosé

Reklama

Životní partnerství dua Brangelina sice skončilo už v roce 2016, kromě dětí ale slavní herci stále mají společné vinice Château Miraval v Provence, které si pořídili v roce 2008 a na nichž měli v roce 2014 i svatbu.

Další celebrity s vlastními vinicemi: Drew Barrymore (Barrymore Wines), Kyle MacLachlan (Pursued by Bear), F. F. Coppola (Francis Ford Coppola Winery)

Channing Tatum a vodka Born and Bred

Magic Mike navázal spojenectví s destilérkou Grand Teton před třemi lety. K tomuhle obchodu říká: „Jsem striptér, který se stal hercem, a teď to vypadá, že obchoduju s vodkou. Nic mě už nepřekvapí.“

Další celebrity s brandem vodky: Dan Aykroyd (Crystal Head), P. Diddy (Ciroc), Kate Hudson (King St. Vodka)

Jay-Z a šampaňské Armand de Brignac

Od manžela královny Beyoncé nelze čekat nic menšího než champagne. Zlatá lahev s cenovkou 300 dolarů a přezdívka Křížové eso podle loga na etiketě, tak vypadá luxusní produkt francouzského šampaňského domu Cattier.

Bryan Cranston, Aaron Paul a mezcal Dos Hombres

Bývalý Perníkový táta a jeho parťák sice zavřeli svůj drogový byznys, ale vrhli se aspoň na alkohol. Tihle dva se při natáčení seriálu zkrátka sblížili natolik, že chtějí i nadále pokračovat v úspěšné obchodní spolupráci. 

Další celebrity a mezcal: Adam Levine (Santo Mezquila – kombinace mezcalu a tequily)

Marilyn Manson a absint Mansinthe

Jaký jiný drink by se hodil k tak excentrické osobnosti? Značka Absinthe Mansinthe zpěváka s nepřehlédnutelnou image má dlouhodobě dobrý ohlas včetně zlaté medaile ze soutěže World Spirit Competition v roce 2008.