Jsme zavirovaní. Myslím jako lidstvo. Podobných ran bylo v minulosti vícero, tato je největší v moderní historii. Ponechme stranou, že se na podobné scénáře má Česká republika lépe připravovat a namísto nesmyslných slev na jízdné dělat zásoby pro jakýkoliv nouzový stav. Aktuální omezení dává smysl.

Pro nás osobně přišlo v týdnu, ve kterém jsme se měli účastnit tří kulturních akcí. Příprava nás stála spoustu peněz a úsilí, na dvě z nich se připravujeme půl roku. Teď přišlo vše vniveč – ale i tak chápeme a rozumíme. Zdraví je nade vše. Jen nerozumíme tomu, proč jako u podobných případů řeší vláda všechno za pět minut dvanáct.

O novém viru v Číně víme od ledna a to, že se v dnešním globalizovaném světě dostane naprosto všude, je jen otázka pár týdnů a turistů. Ale my ne, my zakážeme prodej roušek a zjišťujeme, že nemáme zásobu vůbec ničeho.

U nás máme zásoby docela vychytané. Co si nevydestilujeme, to nemáme. Lahve nám vyrábí kousek od Prostějova, kartony kousek od Opavy. Jenže! Uzávěry máme z Itálie…

Děláme si vždy zásobu na rok, letošní várku jsme měli dostat teď v březnu. Už víme, že nedostaneme. Takže ten náš alkohol sice máme do čeho nalít, ale nemáme čím uzavřít. Což může být problém.

Zvlášť když lidé zjistí, že chybějící dezinfekční gely se dají velice jednoduše nahradit alkoholem a že v současné hysterické době je lahev našeho ginu levnější než malá lahvička gelu od překupníků…