Tyhle golfové turnaje natolik čiší novotou, že je zatím ani neuvidíte v televizi, je potřeba sledovat YouTube. Nedostatek tradice však dohánějí takovým množstvím peněz, až se z nich točí hlava – golfová soutěž LIV je dokonce tak napumpována saúdskými petrodolary, že s největší pravděpodobností přepíše žebříčky sportovních boháčů.

Ten aktuální najdete spolu s pořadím nejlépe vydělávajících českých sportovců v čerstvém vydání Forbesu. Americký Forbes světový žebříček sestavil na základě dat za dvanáct měsíců od května 2021 do května 2022 a v jeho čele je se 130 miliony dolarů fotbalový kouzelník Lionel Messi. Suma dává dohromady jak plat od klubu, tak Messiho reklamní aktivity.

Jenže pokud bychom chtěli udělat žebříček, který by odrážel aktuální situaci, už by první místo obsadil někdo jiný – golfová legenda Phil Mickelson. Ten je totiž nejzářivějším členem LIV Golf Invitational Series, přičemž první tři písmena tohoto názvu značí v římských číslicích 54, což je počet jamek, na který se každý turnaj z téhle série hraje.

Chcete číst dále? S předplatným Premium od 139 Kč měsíčně můžete číst neomezeně.

Předplatit Premium