Jeho tvorbu jste na pražských ulicích zaznamenali, aniž byste tušili, že za obrovskými portréty na zdech Holešovic nebo Anděla stojí právě on. Rozostřené tváře Alberta Einsteina, Olgy Scheinpflugové nebo Karla Čapka stvořil muž, který z Prahy původně nepochází a atmosféru města a jeho někdejších obyvatel musel vycítit bez zkušenosti domorodce.

David Strauzz se narodil v Kanadě českým emigrantům, jeho otec původně působil ve filmových ateliérech Barrandov. Po studiích na Beal Art College pokračoval na torontské OCAD University, žil v New Yorku i Bostonu. Chuť objevovat své kořeny ho ale zavedla do Česka, kde už zůstal.

„Cítím zde inspiraci k tvorbě, zároveň život v Praze je pro mě pohodlný,“ vysvětluje Strauzz.

Jeho specifický styl venkovních murálů, které vytváří pomocí ekologických sprejů, vyhledává i řada komerčních klientů, kam patří třeba Footshop, Red Bull nebo IKEA. V rámci nejnovější kampaně, otevírající problematiku domácího násilí, hovoří David Strauzz otevřeně o tom, že byl v dětství sám jeho obětí.

Jak si dokázal obhájit sám před sebou, že v očích některých členů komunity pouličního umění se zaprodal komerci? A proč je podle Davida Strauzze graffiti na zdech Prahy lepší než reklama? Dozvíte se v dalším díle podcastu Forbes Life!