Tenisovým uměním upoutal Jannik Sinner svět už dávno. Tento týden se ale zapsal i jinak: do vznešeného Wimbledonu nakráčel s luxusní taškou Gucci.

Že na tom u štědře placeného sportovce není až tak nic výjimečného? Kdepak. Tohle bylo poprvé, kdy se protnul svět italské vysoké módy s puristickým prostředím tenisového Wimbledonu.

Vždyť londýnský grandslam si zakládá na tradicích a čistotě. Hráči musí k zápasům nastupovat kompletně v bílé. Ještě loni si tenistky ani nemohly brát barevné spodní prádlo, což pro ně v době menstruace nebylo příjemné. Za výstřelky se platí klidně stotisícové pokuty.

Gucci však vyjednalo s řídícími tenisovými orgány dohodu, která Sinnerovi umožnila ukázat vedle klasické bílé tenisové tašky od značky Head také tuto luxusní, plátěnou s koženým lemem a iniciály JS, speciálně navrženou pro Wimbledon.

Podle NY Times v ní měl náhradní oblečení, nutriční doplňky nebo opalovací krém. „Chtěl jsem hlavně, aby byla funkční,“ sdělil deníku.

Jednadvacetiletý italský tenista patří k nejžhavějším hráčům současnosti. V žebříčku je na osmém místě, dokázal se už dostat do čtvrtfinále na všech grandslamech a dá se čekat, že bude jedním z hlavních tenisových jmen příštích mnoha let.

I proto má kontrakty se značkami jako Nike, Head, Rolex, Lavazza, Alfa Romeo či dokonce Parmigiano Reggiano. A také Gucci.

Což o to, luxusní značky se pochopitelně kolem tenistů motají už mnoho let. Ale ani tenisové ikony jako Roger Federer nebo Serena Williams si na kurt tašky od nich nebrali.

I proto se dá čekat, že Sinnerův krok může znamenat průlom. O to paradoxnější, že k němu došlo na wimbledonském centrkurtu, zřejmě nejposvátnějším tenisovém místě, kde vládne zákon bílé.

A mimochodem, byl to pro Sinnera dvojnásobný triumf. Krom toho módního uspěl i na kurtu, když v letošním wimbledonském debutu hladce porazil Argentince Cerundola. Cesta vytáhlého zrzka je teprve na začátku.