Veřejná nabídka akcií liberecké společnosti Hardwario na trhu Start pražské burzy skončila upsáním všech nabízených akcií.

Nový kapitál přesahující 48 milionů korun společnost investuje zejména do budování celosvětové sítě partnerů nabízejících její nabídku produktů průmyslového internetu věcí.

Hardwario je česká technologická společnost, jejími hlavními vlastníky jsou spoluzakladatelé Alan Fabik a Pavel Hübner. Od založení v roce 2016 rostl obrat společnosti až na 20 milionů korun, v loňském a předloňském roce dosáhl 21 milionů korun, což bylo způsobeno zejména odkloněním se od zakázkového vývoje směrem k prodeji vlastních výrobků a služeb.

V rámci veřejné nabídky se upsalo všech 2,87 milionu nabízených akcií, a to za cenu 17 korun za akcii. S akciemi bude možné obchodovat od 24. října na trhu Start pražské burzy.

Mezi novými akcionáři je mnoho drobných investorů, několik významných fondů a také společnost Národní rozvojová investiční.

Firma Hardwario uvedla, že získané peníze využije k posílení obchodu a marketingu při budování globální distribuční sítě, ale rovněž pro navýšení skladových zásob a další vývoj vlastních produktů.

„Veřejná nabídka akcií a vstup na pražskou burzu jsou zásadním milníkem v rozvoji naší společnosti. Dáváme možnost i dalším investorům, kteří nám chtějí pomoci zrychlit růst a plně rozvinout naše know-how,“ uvedl již dříve ředitel a spoluzakladatel společnosti Fabik.

Hardwario uvádí, že od svého založení dodává zákazníkům zařízení pro průmyslový internet věcí, která jsou založena na moderních bezdrátových přenosových technologiích. Tyto inovativní technologie se podle firmy vyznačují velmi nízkou spotřebou a vysokou dostupností signálu.

Burzovní trh Start je určen pro rozvíjející se malé a střední české firmy, pro které je cestou, jak se dostat ke kapitálu. Těmto podnikům nabízí možnost získat kapitál přímo od investorů za zjednodušených podmínek.