Každý z nás by byl po krátkém zamyšlení určitě schopný napsat pěkně dlouhý seznam toho, co ho v životě štve. Vstávání? Prezident nebo snad dušená mrkev?

Díru do světa s tím sice neuděláte, ale teď konečně můžete svoji frustraci využít aspoň k něčemu. Server mashable.com informuje o nové mobilní aplikaci Hater, která je na světě od začátku února (zatím jen pro iOS, verze pro Android se chystá na jaře) a která plní funkci seznamky. Jenom tak trochu jiné seznamky.

Jak název napovídá, spojí vás s lidmi, kteří nesnášejí stejné věci jako vy. Jedná se o koncept, který vtipnou formou boří zavedené iluze našeho skvělého, zábavného, sexy já, jež prezentujeme na svých nejrůznějších profilech. Pokud totiž chcete používat Hater, musíte takové představě o sobě samé/m zamávat na rozloučenou.

Jednoduše vyplníte základní údaje a pak už jenom zaklikáváte, co všechno vás štve. Možností jsou tisíce – butt selfies, mexická zeď, turisté v centru, lidi, co dávají dýška menší než 15 procent, atd. Mimoto ale můžete označit i věci, které rádi máte, takže generátor vás pak spojuje s dalšími uživateli, se kterými máte nejvíc negativních a zároveň pozitivních okruhů.

Čtěte také: Seznamka Ashley Madison vydělává na nevěře. Využilo ji už více než 30 milionů lidí

Všichni takoví ve vašem okolí se vám ukážou na mapě, takže už pak stačí jen zahájit konverzaci, což by vzhledem k tomu, že máte společného nepřítele, mělo jít podle autora aplikace lehce.

Tím autorem je Brendan Alper, bývalý vývojář Goldman Sachs, který ale před lety opustil dobře placené místo, aby se mohl věnovat svému snu – být stand-up komikem a bavičem. Nápad „hejtovací“ seznamky tak původně vznikl jenom jako vtip do jednoho z Alperových vystoupení, ale jak sám připouští, nečekaně dobře se osvědčil i v praxi.

„Když o tom slyšeli někteří mí bývalí kolegové z branže, přišlo jim to jako trefa do černého. Intuici mi navíc potvrdily i některé studie, které se věnují tématu vybudování vzájemné náklonnosti na základě sdílené averze,“ říká mladý podnikatel, který se díky svému nápadu pravděpodobně brzy stane milionářem.

Hater je v testovacím provozu totiž už od prosince minulého roku a zatím má skvělé výsledky. O aplikaci projevily zájem miliony Američanů a expanze do zbytku světa je logicky na spadnutí. Humor tím pádem Brendanu Alperovi asi ještě nějakou dobu vydrží.