skip to main content

Highlights z LeMarketu. Koho letos potkáte na českém vánočním tržišti?

2 minuty čtení

Jestli doteď váháte, co pořídit blízkým jako dárek k Vánocům, můžete přestat právě teď. O víkendu se koná LeMarket, kde seženete to nejzajímavější z české produkce.

Tohle moderní tržiště, které objevuje a představuje lokální tvůrce a projekty, se letos koná už popáté a stejně jako v minulých letech nabízí kurátorovaný výběr značek – od šperků, módy, kosmetiky, doplňků do bytu či dekorací až po dětské oblečení a hračky, poctivé delikatesy, papírenské skvosty nebo potřeby pro čtyřnohé kamarády. To vše v pražském Mánesu.

Tento rok se ale poprvé uskuteční i doprovodný pop-up Highlights, kde vás čeká pečlivý výběr českých i zahraničních značek z oblasti bytového designu, doplňků a módy – navíc v propojení s interiérem unikátního secesního prostoru, kam to z Mánesu nebudete mít daleko. Pop-up vyroste na adrese Malostranské nábřeží 1, tedy jen 10 minut pěšky přes most Legií.

Reklama
Svíčky St. Territory

„Předvánoční čas je ideálním odbdobím pro realizaci konceptu ‚shoppable apartments‘, který obdivuji a navštěvuji například v Kodani nebo New Yorku,“ říká k celému projektu Highlights jeho kurátorka Adéla Lipár Kudrnová. „Jsem přesvědčená, že lokální trh je na podobný prostor k prezentaci vybraných značek a designérů připravený, a věřím, že bude mít úspěch.“

Peněženka Yrnche
Reklama

Stejně jako v rámci celé akce i na Highlights je výběr značek striktně kurátorský a součástí pop-upu budou taková jména jako módní návrhářka Denisa Nová, rodinná sklárna Rückl, luxusní šperky Adore, ilustrovaný porcelán Maestrokatastrof, kosmetická péče Onest, vybavení od značek Bomma, Ligne Roset, Medecine, Modernista a další.

Místo bude příležitostí k setkání s renomovanými i méně známými značkami a jejich tvůrci. Budete mít možnost vybírat krásné publikace z „knihovny Book Therapy“ nebo si koupit aktuální vydání časopisu Vogue s limitovanou obálkou vytvořenou přímo pro Highlights.

Hračka Artěl

A jako příjemný bonus navíc otevře dveře svého Studia LR v prvním patře na téže adrese oděvní designérka Liběna Rochová.

Highlights startují už o den dřív, 13. prosice, o den později v Mánesu vypukne LeMarket. Obě akce končí v neděli 15. prosince.

Reklama
Reklama