I přes počáteční porážku od Španělů čeští baseballisté ve středu po výhře 3:1 v odvetném zápase na kvalifikačním turnaji v Regensburgu postoupili na turnaj World Baseball Classic, kde se utkávají nejlepší profesionální baseballisté z celého světa.

Národní tým složený z amatérských hráčů v čele s nadhazovačem Martinem Schneiderem porazil Francii, Německo a v posledním zápase i zmíněné Španělsko. „Je to největší zápas mé kariéry, strašně jsem si to užíval. Cítil jsem tu atmosféru a podporu fanoušků. Miluju tyhle zápasy, “ okomentoval výhru Schneider.

Trenér a manažer národního týmu Pavel Chadim označil právě zahajovací debakl za odrazový můstek k nečekanému úspěchu. 

„Zatím si to ani neuvědomuji. Je to neuvěřitelné, hlavně po sobotě, kdy jsme dostali dvacet jedna bodů. Byli jsme v pekle a odtud už vede cesta jen nahoru. Vlastně nám to pomohlo. Je to krásný pocit. Potvrdilo se, že i malá země může mít velké sny,“ dodal.

Pátý ročník World Baseball Classic se za účasti dvaceti mužstev uskuteční příští rok v březnu ve Spojených státech, Japonsku a na Tchaj-wanu. Český výběr nastoupí v základní skupině B v Tokiu a jeho soupeři budou vedle domácího týmu ještě Jižní Korea, Austrálie a Čína.

Jedná se o druhý úspěch českého baseballu za krátkou dobu. Ženský baseballový tým se v srpnu ve francouzském Montpellier zúčastnil Mistrovství Evropy, odkud přivezl druhé místo.