V Rumunsku zatkli bývalého kickboxera Andrewa Tatea, který čelí obvinění ze znásilnění, obchodu s lidmi a založení zločinecké skupiny.

Stalo se tak poté, co kontroverzní britsko-americký influencer proslulý nevybíravým chováním k ženám zveřejnil video kritické vůči klimatické aktivistce Gretě Thunberg, na němž se objevila krabice od pizzy s nápisem v rumunštině, informovala dnes agentura APA.

Na videu se Tate v červeném boxerském plášti a s doutníkem v ruce obořil na Thunberg, která se předtím pohoršovala nad Tateovým vychloubáním na Twitteru. Tate se na snímku obrátil přímo na klimatickou aktivistku, aby se jí pochlubil svými na benzin náročnými auty.

„Ahoj, Greto Thunberg. Mám 33 aut. Moje Bugatti má w16 8.0L quad turbo. Moje DVĚ Ferrari 812 Competizione mají 6,5l v12. To je jen začátek. Prosím, dej mi svou e-mailovou adresu, abych ti mohl poslat kompletní seznam své sbírky aut a jejich obrovských emisí,“ napsal Tate v úterý na Twitteru pod fotografií, na níž tankuje svůj vůz.

Klimatická aktivistka reagovala pomocí známého klišé, podle nějž si někteří muži pořizováním drahých aut kompenzují malý pohlavní orgán. „Ano, prosím, pouč mě. Napiš mi na smalldickenergy@getalife.com (syndrommaléhopenisu@udělejněcosesvýmživotem.com),“ napsala Thunberg na Twitteru.

Tate dostal zákaz publikovat na mnoha sociálních sítích za své misogynní komentáře a nenávistné příspěvky. Týkalo se to i Twitteru, po nástupu Elona Muska do čela této sociální sítě byl ale zákaz podobně jako v případě řady dalších kontroverzních osobností zrušen.

Tate byl zatčen spolu se svým bratrem Tristanem, uvedla podle agentury Reuters rumunská prokuratura. Policisté provedli také razii v jejich bytě v Bukurešti.

Oba bratři jsou vyšetřováni od dubna spolu se dvěma dalšími podezřelými. Čelí obvinění z vytvoření zločinecké skupiny s cílem „najímat, ubytovávat a vykořisťovat ženy tím, že je nutili vytvářet pornografický obsah určený pro specializované zpoplatněné webové stránky“. Podle prokuratury tímto způsobem zneužili šest žen.

Čtveřice podezřelých podle vyšetřovatelů nutila ženy k prostituci také ve Spojených státech a Británii.